Ціноутворення Біткоїна: що утримує курс ВТС та не дає йому обвалитись?

Курс Біткоїна до долара вважається одним з основних показників у криптоіндустрії, оскільки зміна ціни ВТС викликає корекцію всього ринку. Котирування монети можуть зростати з різних причин, і це складний процес, що включає в себе різноманітні фундаментальні, технічні, економічні та психологічні фактори.

Що утримує Біткоїн курс: особливості блокчейну

Біткоїн – це перший цифровий актив, який можна вважати флагманом, оскільки він став альтернативним рішенням для фінансового сектору. Ключові особливості блокчейну, які сформували початкову ціну Біткоіна та стимулювали її зростання:

  • Децентралізація.

Блокчейн ВТС є децентралізованим, що означає відсутність центрального керування чи контролю над мережею. Кожен учасник мережі має однакові права, і всі транзакції підтверджуються мережею користувачів.

  • Безпека технології.

Блокчейн мережі використовує криптографічні методи для забезпечення безпеки та невідворотності транзакцій. Кожен блок підписується унікальним цифровим підписом, який зв’язаний з попереднім блоком, тому його важко змінити або підробити.

  • Складна система консенсусу.

Засновник Біткоіна передбачив складний алгоритм консенсусу, відомий як «Proof of Work» (доказ роботи), для підтвердження транзакцій та створення нових блоків. Цей алгоритм забезпечує безпеку та невідворотність транзакцій.

Окрім цього, варто зазначити, що коли з’явився Біткоін, він став революційним, надаючи повний вплив виключно утримувачу монет. Додатковою перевагою, яка б захищала крипту від інфляції, стала вичерпність монет. У Біткоїна максимально можлива кількість криптовалюти, що передбачена протоколом, становить 21 мільйон монет. Щодо терміну завершення видобутку всіх Біткоїнів то за офіційним протоколом Bitcoin, вони мають бути видобуті до 2140 року. Проте, більшість BTC буде видобуто значно раніше, враховуючи прогресивну складність видобутку, що зростає з часом. Ряд експертів передбачає, що більшість Біткоїнів буде видобуто до середини XXI століття.

Які чинники впливають на зростання ціни криптовалюти Біткойн?

До основних причин можна віднести наступне:

  • Зростаючий інтерес до цифрових активів загалом та Біткоїна як флагману і найдорожчої монети, яка впливає на курси криптовалют зі схожою технологією.
  • За останні кілька років інституції та корпорації стали все більш зацікавленими в криптовалютах як потенційних інвестиційних засобах. Їхня участь підвищує попит на Біткоїн, що призводить до його зростання та постійного збільшення можливої максимальної ціни Біткоїна.
  • Зростання інфляції традиційних валют, таких як долар США або євро, робить цифрові монети засобом збереження вартості.

Не менш важливим фактором є і психологічний настрій крипторинку. Сьогодні майже кожний трейдер зацікавлений в тому, як заробити Біткоін на торгах чи за рахунок інших підходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *