Всесвітній фонд дикої природи (WWF) звинувачують в тортурах і вбивствах браконьєрів

21212Зрозуміло, брудною роботою рятівники природи займалися не самі, а наймали рейнджерів.

Приємно було б жити в світі, де все ділиться на чорне і біле, на поганих і хороших. На жаль, таке сприйняття можливе лише у віці до трьох років. Далі ця ідеалістична модель світу розсипається на друзки, адже швидко з’ясовується, що погані люди іноді можуть робити добрі вчинки. А організації, засновані з виключно позитивними цілями, замовляють вбивства людей.

Принаймні, саме такі звинувачення пред’явили до Всесвітнього фонду дикої природи, відомому як WWF, кореспонденти BuzzFeed Том Уоррен і Кеті Джі.М. Бекер. Вони провели розслідування, в ході якого виявили факти, здатні залишити велику криваву пляму на пандологотіпі WWF.

За словами журналістів, Всесвітній фонд наймає рейнджерів, завдання яких – охорона територій національних парків в ЦАР, Непалі та Камеруні. Під охороною в цьому випадку йдеться, наприклад, про допити місцевих жителів щодо виявлення браконьєрів. А під допитами часто йдеться про тортури …

Так, репортери BuzzFeed розповіли історію непальця, якого рейнджери WWF запідозрили у вбивстві носорога. Тіло тварини не знайшли, але підозрюваного все одно допитували і катували кілька днів, після чого він помер. Проти трьох рейнджерів, які замучили місцевого жителя було порушено кримінальну справу, але адвокати WWF зам’яли його за кілька місяців.

За словами репортерів, WWF не просто наймає рейнджерів, а й закуповує їм реквізит – від кийків до вертольотів. І, звичайно, забезпечує вогнепальною зброєю. Для виявлення браконьєрів рейнджери використовують мережу інформаторів з місцевих жителів, створюючи додаткову загрозу їхньому життю. Також рейнджерів WWF звинувачують в зґвалтуваннях.

В організації WWF обіцяли організувати розслідування щодо встановлення незаконної діяльності рейнджерів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *