Житомирські лісівники обробили молоді насадження репелентом аби вберегти їх від козуль та лосів

6-08-6bЛісівники захищають культури від обїдання дикими тваринами. Про це повідомляє прес-служба ДП “Житомирський лісгосп”.

Лісівники постійно здійснюють догляд за лісовими насадженнями, а в молодому віці приділяється особлива увага. Бо лише доглянуті, «обхожені» працею лісівників лісові культури дають можливість виростити в майбутньому високопродуктивні деревостани. Тож, гордістю для кожного лісівника є саме гарні молоді культури – ставка на створення нового здорового лісу на місцях зрубів. Праця ця довготривала, трудоємка та нелегка і потребує постійного контролю, винахідливості та професіоналізму.

Попри основні догляди за молодими культурами великою проблемою для лісівників є уберегти їх від пошкодження дикими тваринами. Особливо страждають ділянки з молодим лісом при щільній заселеності лісових масивів дикими тваринами. В зимовий період, коли косулі, кози та лосі відчувають нестачу вітамінізованих кормів, вони часто об’їдають верхівкові бруньки, молоді пагони та кору молодих дерев лісових культур.

Цієї осені житомирські лісівники провели обробку молодих насаджень репелентом «Цервакол – Екстра», так було оброблено більше 250 га молодих насаджень в найбільш вірогідних, за спостереженнями лісової охорони, для пошкодження дикими тваринами. Дана робота по захисту лісу проводилась в п’ятьох лісництвах. Найбільша площа лісових культур захищених від протрави дикими тваринами по Пилипівському лісництву – 120 га.

Обробка репелентом лісонасаджень дає результат, хоча і є досить затратною, тому на наступний рік лісгосп вже замовив 2000 кг препарату. Це дасть змогу захистити молодий ліс на площі близько 400 га.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *