ДТП, яке призвело до загибелі диких тварин, кваліфікується як браконьєрство, якщо водій був попереджений про їхню міграцію дорожнім знаком. Про це повідомляє прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.
Дикі тварини (як і свійські) офіційно не вважаються учасниками дорожнього руху. Але вони також використовують автотраси для свого пересування, перетинаючи їх при міграції. Тому спричинюють ДТП, почасти з трагічними наслідками.
«Основна небезпека в тому, що тварина зненацька вибігає на дорогу і водій може побачити її буквально в останню секунду навіть вдень, не кажучи вже про темну пору доби, – розповідає головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь Гав’юк. – Тож водіям потрібно зараз бути особливо пильними на дорогах, найперше поруч з лісовими масивами».
Щільність тварин на Буковині досить висока, як засвідчують дані цьогорічної таксації. Проте на території області відсутні дорожні знаки про можливий перетин автомобільних доріг дикими тваринами, які б застерігали водіїв від можливого зіткнення з ними.
Зазначимо, що лише при наявності такого дорожнього знаку, коли водій попереджений про міграцію лісових звірів на конкретній ділянці траси загального користування, ДТП, яке призвело до загибелі тварини, кваліфікується з боку водія як браконьєрство, тобто незаконне добування дичини, відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання». У такому випадку водій зобов’язаний сплатити державі штраф та відшкодувати збитки, завдані унаслідок порушення чинного законодавства та нанесення шкоди тваринному світу.
При відсутності такого дорожнього знаку на дорозі загального значення, відповідна норма закону до водія не застосовується. Наголосимо, це не стосується доріг інших категорій: лісових, польових, відомчих, на приватних територіях.
«Водії та інші учасники дорожнього руху повинні також знати, що загибла на дорозі дика тварина не є безхазяйною, вона належить користувачу мисливських угідь. Ніхто не має права вилучати її з місця пригоди, забирати собі як своєрідний трофей, бо це вважається заволодінням чужим майном, – зазначає Василь Гав’юк. – Про таке ДТП потрібно повідомити Національну поліцію, а співробітники поліції повідомлять користувача угідь за місцем пригоди».
Користувач мисливських угідь має також право на відшкодування збитків своєму мисливському господарству. У такому випадку кілограм дичини (у туші) обраховується за найвищою ринковою вартістю м’ясної продукції, що склалася на даний момент.
Самовільне вилучення туші збитої на дорозі тварини є ще й порушенням ветеринарного законодавства. У зв’язку з профілактичними заходами щодо попередження спалаху АЧС на території Чернівецької області, м’ясо дикого кабана має бути обов’язково лабораторно досліджене на вірусу африканської чуми.
До речі, досі відсутня офіційна інформація від відповідних держслужб про подальшу долю трьох збитих диких кабанів на трасі Чернівці-Снятин. Їх обіцяли спалити і закопати. Якщо цього не зроблено і збиті вепри пішли на шашлик і стейки, користувач мисливських угідь повинен отримати, як ми вже зазначали, належну йому компенсацію.
Нагадаємо, що 12 листопада близько десятої години вечора поблизу села Шипинці автомобіль марки «Мерседес» збив чотирьох диких вепрів, які зненацька вибігли з лісопосадки. Двоє кабанів загинули на місці. Третього знайшли без ознак життя неподалік траси. Сподіваємося, ще один чотириногий учасник трагедії живий-здоровий бігає десь у кіцманських лісах.
Від лобового зіткнення з тваринами водій та пасажири не постраждали. Проте авто від сильного удару зазнало значних ушкоджень.
«ДТП за участі диких тварин – косуль, оленів, ведмедів, борсуків, а особливо кабанів – не така вже й рідкість, – наголошує головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь Гав’юк. – Просимо усіх, хто сідає за кермо, пам’ятати про таку ймовірну небезпеку і бути обережними на дорогах».
Ось один з прикладів коли автівка збиває кабана
Ця автівка постраджала 29 листопада на трасі Львів – Луцьк між с.Новий Став – Колоденці. В реультаті зіткненням з майже 300 кілограмовим кабаном. Останній став здобиччю єгерів та керівництва ТМР”Крижень”, а автівка, богу дякувати, підлягає ремонту.
Пропонуємо також подивитись на лосів та автомобілі, які не змогли розминутись на дорозі й створили ДТП
Пропонуємо вам також ознайомитись: Шокуючі і смертельні – дорожньо-транспортні пригоди за участі диких кабанів (ФОТО, ВІДЕО)
Більше фото та відео за посиланням: тут.
Також вам буде цікаво:
2 коментарі до “Зіткнення авто з дикими тваринами, що потрібно знати водіям”