Працівникам лісової охорони ДП «Сокирянське лісове господарство» видали зброю для службового використання. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Вручив 9 пістолетів «Форт – 17Р» та набої до них своїм працівникам Олександр Чебан директор підприємства.
– Право використовувати під час виконання професійних обов’язків зброю отримали всі лісничі підприємства, працівники лісового відділу, головний лісничий та директор лісгоспу, – йдеться у повідомленні пресслужби.
У пресслужбі також нагадують, що законодавець прирівняв державну лісову охорону до правоохоронного органу та наділив її повноваженнями безперешкодно обстежувати ліси, незалежно від форми власності, перевіряти наявність дозволів та інших документів на використання лісових ресурсів та на право полювання, складати протоколи та розглядати справи про адміністративні правопорушення, зупиняти на території лісового фонду транспортні засоби, зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби та зброю.
– Під час патрулювання лісівниками закріплених територій, особливо вночі, нерідко виникають конфліктні ситуації. Правопорушники для уникнення покарання намагаються покинути місце події, приховують свою зовнішність, ображають, принижують та погрожують лісівникам та їх сім’ям, рідше – скоюють напади на правоохоронців. На Сокирянщині добре пам’ятають колективні протиправні вчинки під час минулорічного пожежонебезпечного періоду в урочищі «Вишневе», де попри всі законодавчі та фізичні заборони кілька молодиків псували державне майно та намагались проїхати власним транспортом до лісу. Відтак зброя нині стане своєрідним запобіжником протиправних вчинків. Крім того, – це додаткова відповідальність для лісівників, яка ще більше їх дисциплінуватиме, – йдеться в повідомленні.
Нині на озброєнні лісівників Сокирянщини та Кельменеччини – пристрій для відстрілу патронів, споряджених метальним снарядами несмертельної дії «Форт – 17Р». Відповідно до інструкції застосовувати її ефективно і в той же час нелетально можливо на відстані до цілі від 3,5 до 10 метрів.
«Зброя – це величезна відповідальність. Ми тривалий час вивчали практику забезпечення та використання правоохоронними органами засобів для відстрілу гумових куль, зважували різні фактори. Готували працівників державної лісової охорони до цієї відповідальності. Зброя сама по собі не завдає шкоди, на жаль, причиною прикростей найчастіше є людина. Впевнений, що лісівник зі зброєю буде своєрідним авторитетом для всіх та пересторогою до правопорушників», – зауважив директор ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр Чебан.
Законодавчо зброя лісовій охороні була дозволена та передбачена. Лісгоспи мали на балансі карабіни. Де вони зараз…
Лісова охорона повинна бути озброєною. Але викликає подив (цитата): ” законодавець прирівняв державну лісову охорону до правоохоронного органу та наділив її повноваженнями безперешкодно обстежувати ліси, незалежно від форми власності”. Смішно. Оце прийде Вася у приватний ліс (а вже є такі) і почне ромахувати шмалером – Що ви тут робити проти ночі?