На семінарі для студентів Прикарпатського лісогосподарського коледжу розповідали про мисливство і руйнували стереотипи

На семінарі для студентів Прикарпатського лісогосподарського коледжу розповідали про мисливство і руйнували стереотипи. Про це йдеться у статті Юрій РУДЕНКА, члена Національної спілки журналістів України, опублікованій на сайті huntingukraine.com.

Популяризація мисливства серед широких кіл населення України нині набуває неабиякої ваги, адже знавіснілі, проплачені із-за кордону псевдо захисники природи пролізли вже скрізь і плекають надію знищити наше ловецтво як таке. Одним з таких важливих заходів став нещодавній культурно-освітній семінар для молоді Прикарпатського фахового коледжу лісового господарства та туризму з м.Болехова, що на Івано-Франківщині. Його провели на базі Львівського еколого-натуралістичного центру з його зоовиставкою, що розташувалися на мальовничій старовинній віллі поблизу Стрийського парку.

Цього дня дуже змістовну роботу зі студентами провів голова Українського мисливського товариства «Тур» Дмитро Ляляєв, який в дохідливій формі доніс до хлопців та дівчат благородну роль правильного полювання у збереженні й примноженні біорозмаїття нашої природи. Неприховане зацікавлення у присутніх викликала демонстрація мисливських ритуалів, які проводяться під час ловів, особливо урочиста посвята в мисливці та правила викладки здобичі для вшановування дикого звіра.

Від Володимира Бойка, голови первинного колективу Львівської міської організації УТМР, була розлога доповідь про специфіку наполегливої роботи членів товариства по веденню ловецького господарства у такій густозаселеній області як Львівська.

Представниця Львівського осередку Кінологічної спілки України Наталія Веремій захопила увагу присутніх планами та перспективами ведення мисливського собаківництва на наших теренах, бо ж, як кажуть, собака – душа полювання і без неї лови –не лови.

Зламала стереотип про те, що мисливець виглядає на ловах «брудним, як чорт», розповідь і демонстрація останніх тенденцій мисливської моди від голови мисливського жіночого клубу «Едельвейс» Ольги Джочки. Сучасні жіночі капелюшки, мисливські костюми та мисливські прикраси нікого не залишили байдужим.

Багатим досвідом боротьби з браконьєрством поділився колишній екоінспектор, а тепер директор Львівського еколого-натуралістичног центру Михайло Казимир. Він яскраво намалював психологічний портрет сучасного губителя природи та на прикладах навів підступність хапуги з рушницею. Особливо цікавою була розповідь про дідуся-браконьєра з ручним кулеметом Дегтярьова, який після затримання прикидався колишнім воїном УПА, а на ділі виявися убивцею-рецидивістом.

Чарівної атмосфери мисливства додав заходу своїм виступом оркестр мисливської сигнальної музики «Лісові сурми», який вже багато років діє при Прикарпатському фаховому коледжі лісового господарства та туризму. Над парковими алеями дивними звуками переливалися «Мисливський мікс», «Гуцулка Ксеня» та традиційні мелодії ловецьких сигналів, а сурмачі ділилися з присутніми історією відновлення оцього оркестру в їхньому закладі.

Тут же відбувся невеличкий майстер-клас для бажаючих опанувати початкові прийоми володіння вальдгорном.

Дружня розмова продовжувалася і під час частування, коли всі учасники дійства смакували мисливську грибну юшку та фірмові солодощі з символікою мисливського товариства «Тур» та жіночого мисливського клубу «Едельвейс». А екскурсія освітньою зоовиствакою екоцентру також дала можливість зайвий раз доторкнутися в прямому розумінні цього слова до братів наших менших.

Покидаючи гостинний Львів мисливський, студенти жваво ділилися враженнями від почутого та побаченого і хочеться вірити, що це допоможе сформувати їм правильний світогляд на все життя.

Гадається, що проведений культурно-освітній семінар може служити еталоном проведення подібних заходів по всій країні, і їх користь для збереження й розвитку ловецтва України буде величезною.

Фото: Дмитро Ляляєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *