Сезон полювання 2021-2022: На Хмельниччині розпочато підготовку до відкриття
У четвер, 29 липня 2021 року, відбулася спільна нарада Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства щодо розгляду питання відкриття полювання на пернату дичину в сезоні 2021 року. Серед запрошених були представник Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, працівники державної лісової охорони, користувачі мисливських угідь та інші зацікавлені організації. Про це повідомляє пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко привітав мисливців із відкриттям сезону й зазначив, що із 34 користувачів мисливських угідь області полювання на пернату дичину планують відкривати 27 користувачів: 3 державних лісогосподарських підприємства, 21 організація УТМР, Товариство військових мисливців, «Клуб мисливців Поділля» та «Подільський бройлер». Він також окреслив особливості цьогорічного полювання, закликав до дотримання правил безпеки й норм відстрілу, а також наголосив на необхідності створення комфортних умов для мисливців.
З інформацією про відкриття сезону полювання на пернату дичину та боротьбу з браконьєрством виступив головний мисливствознавець області, заступник начальника відділу Хмельницького ОУЛМГ Віталій Красов. Він зазначив, що сезон полювання на пернату дичину на території Хмельниччини розпочинається 7 серпня о 16 годині й триватиме до 26 грудня 2021 року. Днями полювання є субота й неділя, а також середа до початку проведення полювання на хутрових та парнокопитних тварин. Норми добування одним мисливцем за один день становлять: 3 гуски, 5 качок, 6 лисок, по 10 куликів і голубів, 15 перепелів.
Аналізуючи стан боротьби з браконьєрством, Віталій Красов повідомив, що за минулий рік виявлено 141 випадок порушень правил полювання. Загальна сума накладених на порушників штрафів складає 55 тисяч гривень. З початку цього року складено 52 протоколи на порушників і накладено на них 13 тисяч гривень штрафів. Крім того відкрито дві кримінальні справи.
Разом з тим боротьба з браконьєрством ведеться ще недостатньо. Обласне управління лісового та мисливського господарства вимагає від користувачів мисливських угідь, державної лісової охорони забезпечити постійний контроль за дотриманням мисливцями правил полювання та посилити охорону угідь від браконьєрства.
Про епізоотичну ситуацію на території області на нараді доповів головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичних заходів головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Лев Хоміч.
Директор департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації Ганна Богданович відзначила тісну співпрацю природоохоронців з лісівниками й закликала усі зацікавлені сторони спільно дбати про розвиток мисливського господарства.
Завідувач сектору державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів державної екологічної інспекції в Хмельницькій області Валерій Дяченко зазначив, що спільно з користувачами мисливських угідь природоохоронці проводитимуть рейди боротьби з браконьєрством, а також наголосив на необхідності дотримання заборони полювання в природо-заповідному фонді.
Начальник сектору за обігом зброї головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Олександр Новосядлий та начальник дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області Вадим Бирко наголошували на дотриманні правил поведінки зі зброєю, на необхідності пожвавлення спільної боротьби з браконьєрством користувачів угідь, поліції та природоохоронців.
Голова президії обласної організації УТМР Григорій Сагайдак зосередив увагу на охороні мисливських угідь від браконьєрів, на дотриманні техніки протипожежної безпеки на полюванні у водно-болотних угіддях під час жнив.