Rzeczpospolita: Польські мисливці хочуть полювати на кабанів з луками та глушниками
У Польщі мисливці пропонують популяризувати безшумні методи полювання. Екологічні організації б’ють на сполох. Про це пише Rzeczpospolita.
Минулого тижня у Сеймі відбулося засідання парламентської групи з питань боротьби та профілактики інфекційних хвороб тварин. У Сеймі понад двісті команд, вони сформовані депутатами досить довільно і мають значно нижчий ранг, ніж комітети. Тим не менш, на зустрічі з’явилися впливові люди, зокрема заступник міністра сільського господарства Шимон Гіжинський та Павел Лісяк, національний мисливець та голова головної ради Польської мисливської асоціації. Темою було питання, чому ситуація з африканською чумою свиней погана, незважаючи на те, що щорічно відстрілюють 400 000 диких кабанів, які поширюють вірус.
За словами національного мисливця, популяцію цих тварин можна було б скоротити ще швидше, якби запропоновані ним рішення були реалізовані. Одна з них – полювання в міській місцевості із застосуванням луків. – Велика популяція кабанів вже проживає в самих містах. Ми здійснюємо заходи, пов’язані з полюванням альтернативними засобами, такими як стрільба з лука, у містах, де ця стрільба дуже складна, – сказав він.
Він також запропонував розширити можливість мисливців використовувати глушники. Цю тему представив Марек Пуделько з PZŁ. – Глушник можна використовувати, тобто полювати вночі за 150 метрів від будівлі лише під час санітарного пострілу. Якби ми могли поширити це також на запланований відстріл, це, безумовно, було б краще для вуха, – заначив він.
Реалізація обох ідей означала би революцію для мисливців, адже нині закони про полювання не дозволяють полювати з луків чи арбалетів взагалі. У свою чергу, використання глушників мисливцями стало можливим лише два роки тому відповідно до спеціального закону про АЧС, і – як згадував Пуделько – це стосується лише санітарних пострілів.
Чи має Польська мисливська асоціація готовий проект поправок до закону про мисливство? Профспілка не відповіла на наші запитання. Неофіційно відомо, що жодного проекту не створено. Однак під час засідання Аркадіуш Іваніак, який полює сам, простяг руку допомоги мисливцям. – Якщо у вас немає такої можливості, я тут, щоб допомогти. Я буду готовий подавати законопроекти як народний депутат, буде швидший шлях, – оголосив він. Він уточнив, що проекти можуть стосуватися використання глушників або полегшення полювання на хижаків.
Захисники тварин стурбовані цими деклараціями. – Завдяки АЧС мисливці мали змогу протягом кількох років полювати на кабана протягом усього року, навіть на вагітних свиноматок. І їм ще потрібні луки? Швидше, йдеться про створення нового, кривавого виду спорту, – каже Павло Сукі, колишній депутат від PO і колишній голова парламентської групи друзів тварин.
– Різні наукові джерела вказують, що відсоток травмованих тварин, які не загинули, під час полювання з лука коливається від 50 до 78%. Очевидно, що травмовані таким чином тварини приречені на страждання і повільну смерть, зауважує Томаш Здроєвський з коаліції “Нехай живе!”. На його думку, луки та глушники також сприятимуть браконьєрству і, звичайно, випадковим пострілам людей.
Він додає, що з останнім вже є проблема. Наприклад, у неділю в Залакові в провінції У Поморському воєводстві мисливець під час полювання на кабана застрелив 14-річного хлопчика. Це мало місце під час так званого санітарного відстрілу. Мисливець свідчив, що помилково прийняв хлопчика за кабана.
У свою чергу, минулого тижня у Любліні розпочався суд над мисливцем, який торік застрелив 16-річного громадянина Казахстану. Хлопчик жив у школі-інтернаті і ходив збирати яблука в сад. Колишній мисливець свідчив, що полювання відбувалося ввечері і був упевнений, що в саду є кабан.