Полювання на козорогів у Киргизстані викликало резонанс
У соціальних мережах поширюються фотографії туристів у Киргизстані, які позують на тлі добутих на Іссик-Кулі козорогів. Ці знімки викликали суспільний резонанс. У країні приблизна чисельність цих тварин – понад 40 тисяч голів, пише kloop.kg.
Полювання на козорогів дозволяється тільки під час мисливського періоду і при наявності у фірми, яка організовує полювання дозвільних квот. Цей період в 2021 році почався в серпні і закінчується в грудні.
Хоч козоріг і не внесений до Червоної книги, але його незаконне добування карається штрафом в 100 тисяч сомів, згідно з постановою кабміну. При цьому штраф накладається незалежно від того скільки років було тварині.
У Держкомітеті з питань екології та клімату повідомили, що полювання туристів «велося в установленому законом порядку». Крім цього, квоти видає спеціальна комісія, в її склад входять представники Держкомітету по екології, неурядових організацій, представник академії наук і мисливської асоціації.
Ця комісія встановлює ліміт на видобуток тварин. Тільки після цих процедур йде розподіл квот між компаніями, які організовують полювання. Для компанії Тур Хан-Тенгрі виділили квоту в розмірі 22 голів.
Сама туристична фірма Тур Хан-Тенгрі, яка організувала полювання туристам, також дала роз’яснення по ситуації.
Так за інформацією турфірми, вся мисливська діяльність на козорогів регулюється законом і контролюється Держкомітетом по екології і клімату. Відомство також посилає на полювання інспектора, який стежить за тим, щоб мисливці не перевищили квоти по добуванню.
«Стріляють тільки старих самців, які вже в силу віку не можуть запліднювати самок. Але в той же час, не дають робити це молодим самцям. Таким чином, відстріл допомагає швидко збільшити кількість козорогів », – повідомили в фірмі.
Також за інформацією компанії, сама квота по добуванню козорогів не велика. А на їх мисливській території знаходиться близько 1 128 голів.
«Наприклад, на угіддя, з поголів’ям козорогів близько 900 голів, видається всього пара десятків квот. А це навіть не піввідсотка », – додали в турфірмі, додавши, що угіддя охороняються від браконьєрів.
Крім цього, в компанії повідомили, що 25% від коштів, що надійшли за ліцензію залишається в місцевому бюджеті, де добута тварина, 35% йде на роботу департаменту полювання і 40% на відновлення місцевості, де була добута тварина.