У гірських річках Львівщини розпочинається нерест форелі: що і де заборонено
Із 10 жовтня 2021 року оголошується посилена охорона місць нерестуючої форелі струмкової на водних об’єктах Львівської області. Про це повідомляє Львівський Рибоохоронний патруль на своїй сторінці у Фейсбук.
Враховуючи рекомендації наукових природоохоронних установ, заборона триватиме в період з 10 жовтня 2021 року по 31 грудня 2021 року. Про це йдеться у відповідному наказі Львівського рибоохоронного патруля від 28.09.2021 № 27.
Основна мета – посилити охорону та збереження в належному стані середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення струмкової форелі.
Зокрема, посилена охорона вводиться у наступних річках з їх притоками: Стрв’яж, Бережниця, Стрий, Бутивля, Орявчик, Панасівка, Довжанка, Славська, Опір, Кам‘янка, Зелем‘янка, Бринівка та Бистриця.
Крім того, у період з жовтня по грудень поточного року в зазначених водних об‘єктах та у прибережних захисних смугах заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші. Також заборонено пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів або пересуваються у випадках надзвичайної потреби.
«Щороку в осінньо-зимовий період у гірських притоках басейну Дністра відбувається нерест струмкової форелі. Під час нересту риба стає більш вразливою і може зазнати негативного впливу з боку людини та її діяльності, тому підлягає особливій охороні. На жаль, сьогодні чисельність струмкової форелі у водоймах області скорочується у зв’язку із забрудненням середовища існування, господарською діяльністю в руслах малих річок та браконьєрством. Тому закликаю громадян бути сумлінними та дотримуватись встановлених обмежень. Від особистого відповідального ставлення кожного з нас залежить чи буде у майбутньому в наших водоймах цей аборигенний представник іхтіофауни», – заявив керівник Львівського рибоохоронного патруля Леонід Кравець.
Якщо Ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.
Довідкова інформація:
Розрахунок за незаконне добування струмкової форелі здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 №1209 «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну виловлену особину цієї риби становить 340 грн. Детальніше з інформацією про струмкову форель можна ознайомитись за посиланням.