Єгерська служба ДП «Брустурянське ЛМГ» у січні-лютому цього року відстріляла 5 вовків
Серед багатьох підрозділів ДП «Брустурянське ЛМГ» діє й мисливсько-єгерська служба, яка має у своєму складі 5 єгерів та головного мисливствознавця. Детальніше розповідає головний мисливствознавець ДП «Брустурянське ЛМГ» Василь Костяк.
Працівники енерської служби ДП «Брустурянське ЛМГ» здійснюють обхід у межах чотирьох лісництв (а це 26511 га лісових угідь). Середня площа єгерського обходу – більше 5 тис. га лісових угідь в гірській місцевості, що створюєпевні труднощі при їх охороні від хижаків та браконьєрів й під час проведення біотехнічних заходів.
Влітку та восени працівники служби заготовляють сіно, гілковий корм, сіль-лизунець та зерно для оленів, козуль, зайців та інших мешканців мисливських угідь. Бо при настанні глибокого снігового покриву, а це як правило січень–березень, дичині потрібно більш інтенсивно поповнювати організм калоріями та мінералами, і саме тоді єгерська служба та лісова охорона викладають заготовлені та закуплені корми до годівниць. Наразі для підгодівлі диких копитних заготовлено 8 т сіна та необхідну кількість гілкового корму, постійно поповнюються в годівницях запаси солі-лизунця, необхідні дичині в кормовому раціоні. Крім того, відремонтовано та підготовлено до зими біотехнічні споруди. Зокрема, вже відновлено 5 годівниць та виготовлено 7 нових.
Крім біотехнічних робіт, єгерська служба та лісова охорона здійснюють боротьбу з хижаками. Так, у січні-лютому цього року відстріляно 5 вовків та 15 червоних лисиць, популяція яких в останні роки суттєво зросла як по Україні та Закарпатті в цілому, так і на території нашого господарства. Якщо у 2010-2013 рр. в угіддях лісгоспу спостерігали одну пару вовків, то вже у лютому цього року обліковано одинадцять вовків, з яких чотири пари постійно мешкають на території лісових угідь підприємства. Також зростає популяція червоних лисиць та диких свиней, які теж становлять загрозу для людини та свійських тварин. Адже вони є переносниками небезпечних хвороб, зокрема, дикі вепрі можуть хворіти такою недугою, як африканська чума свиней, яка через контакт з мисливськими собаками, дикими птахами або людиною, може за певних умов передатись домашнім тваринам. До речі, такі випадки в Україні вже непоодинокі.
Наразі в угіддях лісгоспу проходить парування оленів благородних, так зване риковисько, яке характерне гучним ревінням самців, у зв’язку з чим відвідування лісу обмежено. У паруванні оленів, як правило, беруть участь дорослі особини самців та самок. Якщо голос самки оленя майже нечутно, то голос самця надзвичайно гучний, який лунає на великі відстані, іноді на багато кілометрів, а при тихій морозній погоді ревіння чути звідусіль. Іноді рик оленя може нагадувати ревіння ведмедя. Для людини ця тварина небезпеки не становить, хіба що на хруст гілки, яка зламалась під ногою, може вибігти назустріч олень, прийнявши цей звук за тихий хід свого суперника.
Враховуючи, що зараз в оленів благородних відбувається шлюбний період, адміністрація ДП «Брустурянське ЛМГ» пропонує любителям відпочинку в лісових масивах утриматись від виїзду на природу різними транспортними засобами, щоб зайвий раз не турбувати диких тварин. З метою протидії браконьєрству на території лісових угідь нині триває чергування лісівників та здійснюють рейди групи у складі лісівників та правоохоронців. Варто зазначити, що відповідно до спільного наказу Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики і продовольства збільшено штрафи за порушення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання. Відтак, за незаконний відстріл оленя благородного накладається штраф у розмірі 75 тис грн., козулі європейської – 33 тис.грн., кабана -33 тис. грн. та 7 тис. грн – за зайця.
Джерело: Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ