В Полтавській області здійснять діагностичний відстріл 619 лисиць
ЗМІСТ
У листопаді в Полтавській області розпочнеться діагностичний відстріл лисиць червоних. Про це 26 жовтня повідомила начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби Полтавщини Наталія Карпенко. Брифінг відбувся у Полтавській обласній військовій адміністрації.
Відстріл лисиць на Полтавщині
Користувачі мисливських угідь мають провести діагностичний відстріл лисиць. Загалом в області мають відстріляти 619 таких тварин. Відстріл розпочнуть з 25-27 листопада.
«Користувачі угідь говорять, що в них зменшився штат і фахівців (мисливців – ред.) дуже мало. Проте Північно-східне міжрегіональне управління мисливського господарства говорить, що діагностичний відстріл проведуть в повному обсязі. Яким чином, я не готова відповісти», – каже Наталія Карпенко.
Надалі фахівці держлікарень ветеринарної медицини мають провести відбір біоматеріалу від відстріляних лисиць та направити на експертизу. Це потрібно, щоб прослідкувати ефективність здійснення вакцинації від сказу, яка триває.
Вакцинація диких тварин від сказу на Полтавщині
Служба розробила маршрут та розподілила вакцини по районах області. Також фахівці розробили карту на території мисливських угідь, де розкладуть 388 тис. доз вакцини на площі понад 15 тис. м².
Раніше принади з вакциною розповсюджували авіатранспортом, цьогоріч працівники самостійно їх розкладатимуть на території, яка погоджена із РВА. Окрім населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг.
Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору. Всередині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.