Як доглядати за мисливською зброєю: поради від експерта
Досить часто мисливці порушують важливу тему – догляд за зброєю. Дехто вважає, що достатньо просто “кинути рушницю в куток” після полювання. Проте насправді це далеко не так!
Неправильне зберігання чи несвоєчасне чищення серйозно шкодять вашій “другій половинці”. Так вважає відомий в Україні та за її межами Олександр Сурмак, який займається гравіюванням, інкрустацією та реставрацією зброї.
Олександр Сурмак на прикладі демонструє наслідки недбалого ставлення до зброї, зокрема на мисливській рушниці Blaser F16. – Вона певний час знаходилась в агресивному середовищі, і без належного догляду через 2-3 місяці від неї мало що залишилося б, – запевняє майстер.
За словами реставратора, коли рушниця потрапила до нього, на ній вже з’явилися ознаки іржавіння: набрякла ложа, проглядались чорні плями на стволах, де не де виднілось проїдання металу. Втім, механізми всередині лишалися справними. За допомогою спеціального оброблення майстер повністю відновив зовнішній вигляд Blaser F16, не зашкодивши самій зброї.
Отож на цьому прикладі бачимо, що всі декоративні покриття (хром, нікель, вороніння, азотування, мармурова калка, золочення, карбонітрування, фарбування в керамо фарбу) не гарантують 100% захист від іржі та зносу. Єдиним надійним рішенням є використання зброї з титану чи нержавійки, але такі рушниці виробляє кілька компаній, і ними володіють одиниці. Однак і їх і звичайну стальну зброю потрібно регулярно чистити та змащувати для запобігання корозії.
– Отож не лінуйтеся приділяти увагу своїм рушницям та карабінам! Адже лише своєчасний догляд та профілактика збільшать строк їхньої служби і дозволять уникнути коштовного ремонту чи заміни. Дбайте про своїх “напарників на полюванні” – і вони віддячать вам надійною роботою, – підкреслює Олександр Сурмак.
Ще раз і чітко поради:
1. Регулярно чистити та змащувати зброю після полювання.
2. Не покладатися на декоративні покриття.
3. Уникати тривалого зберігання зброї в сирих або запилених умовах.
4. Стежити за станом ложі та механізмів.
5. Якщо ваша зброя з титану або нержавіючої сталі її все одно треба чистити.