Харківщина: Ефективність пероральної імунізації перевірять на 468 лисицях
З метою визначення ефективності проведення пероральної імунізації диких тварин проти сказу на території громад Харківської області, де здійснювалась кампанія з розкладання приманок з вакциною, протягом грудня 2023 – лютого 2024 років проводитиметься відстріл червоної лисиці користувачами мисливських угідь, які отримали дозволи відповідно до вимог, визначених протокольним рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській обласній військовій адміністрації від 26.10.2023 №2. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області.
Відповідно до Методичних рекомендацій з планування, організації та проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, планується добування лисиці в обсягах 4 голови на 100 км кв., у загальній чисельності 468 голів.
Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу на Харківщині проведена в період з 27.09.2023 по 05.10.2023. У зв’язку з воєнним станом приманки з вакциною розкидалися на територіях Красноградського, Лозівського, частин Богодухівського, Харківського та Чугуївського районів.
Довідково. Червона лисиця є основним джерелом сказу на території Харківської області. Збільшення її популяції негативно впливає на епізоотичну ситуацію щодо сказу та сприяє розповсюдженню захворювання серед домашніх тварин.
Згідно з даними літніх обліків 2023 року, на території області чисельність лисиці становить 3895 голів. Це 109,8% до оптимального рівня або 1,5 голови на 1000 га мисливських угідь при нормі 0,5-1,0 голова на 1000 га.
Від початку року на території Харківської області виявлено 99 випадків сказу у тварин, з яких 8 серед лисиць і 1 у куниці. Найбільша кількість випадків сказу реєструється серед безпритульних собак та котів, а також збільшилась кількість інфікованої великої рогатої худоби.
Один коментар до “Харківщина: Ефективність пероральної імунізації перевірять на 468 лисицях”