Нині в Україні річковий бобер розповсюджений в 17 з 25 областей, з яких 56 % припадає на зону Полісся. 39 % – Лісостеп і 5 % – Степ. Найбільша чисельність тварин відзначена в Житомирській області і становить 7668 гол, або майже 22 %, від загальної чисельності його в Україні.
У межах діяльності державного підприємства «Миргородський лісгосп» бобер досить розповсюджений і трапляється вздовж берегів річок Псьол та Хорол. Найбільше полюбляє м’яколистяні породи, але при недостачі корму, гризе інші породи, навіть дуб. Помічник лісничого Комишнянського лісництва Іван Кобець розповів маловідомі та цікаві факти про бобрів. А саме:
1. На зиму всі бобри заготовляють гілки. А ось їх обсяг всього лише для однієї сім’ї може досягати70 м3.
2. Основний раціон харчування бобрів — трав’янисті рослини. Вони не вживають рибу, як про це йдеться в дитячих мультиках.
3. За 10-15 хвилин під водою ці ссавці можуть долати відстань у 700 метрів. Таку здатність їм забезпечує уміння щільно закривати вушні раковини, рот і ніс, а також наявність великих легенів і печінки. Потрібна кількість артеріальної крові і повітря допомагає бобрам справлятися з нестачею кисню на глибині.
4. Усього одна ніч знадобиться бобру, щоб повалити і ретельно очистити від кори дерево, діаметром в 40 сантиметрів.
5. Дорослий самець-бобер важить стільки ж, скільки і хлопчик 8 років.
6. Добре орієнтуватися під водою і бачити все, що відбувається дозволяють прозорі повіки бобрів.
7. Цікавий факт: кіготь на великому пальці бобрів розщеплений на дві половинки. Так природа подбала про те, щоб вони могли розчісувати свою шерсть.
8. Тривалість життя бобрів у природі в середньому становить 14 років. У неволі це число збільшується в два, а то й три рази.
Юлія Кальна
Джерело: upravles.gov.ua