Риболовні жилки: різновид та особливості застосування
ЗМІСТ
Любителі ловити рибу мають мати все необхідне знаряддя. Жилка риболовна є важливим елементом рибальської снасті. Вона має бути зручна, довговічна і міцна. Вибір цього елементу не менш важливий, ніж котушки. Тому слід приділити достатньо уваги ознайомленню з різними моделями.
Багато виробників рибальських споряджень пропонують покупцям все необхідне. Жилки Шимано відносяться до одних з найякісніших. Вони витримують великі навантаження. На сайті https://shimano.kiev.ua/ru/leski-i-shnury-uk/ риболовні жилки є найрізноманітніші. Це значно полегшує вибір. Адже є можливість підібрати товар для власних потреб.
Різновиди волосіні
Волосінь — це матеріал, який використовується для риболовлі. Існують різні її типи, залежно від матеріалу, властивостей, призначення. Детальніше ознайомившись с кожним, вдасться зробити правильний вибір. До основних видів жилки відносяться:
· Монофіл – виготовляється з нейлону. Еластична, має гарні амортизуючі властивості, стійка до абразивів. Проста у використанні, але втрачає міцність під постійним впливом сонячного світла. Підходить для різних видів риболовлі. Також для поплавкової ловлі та спінінгу.
· Плетінка – складається з кількох поліетиленових ниток, сплетених разом. Міцна на розрив при невеликому діаметрі. Не розтягується, що забезпечує високу чутливість. Менш стійка до абразивів і заплутування. Використовується в спінінговій ловлі, донних снастях, для великих риб.
· Флюорокарбонова – із флюорокарбону, який непомітний у воді. Має високу стійкість до стирання, не вбирає воду. Не втрачає міцність під впливом сонця. Тяжча за воду, тому швидко тоне. Ідеальна для лову на спінінг.
· Гібридна – комбінація нейлону та флюорокарбону. Поєднує властивості різних типів волосіні. Використовується в компромісних умовах.
· Для лову коропа – спеціалізована. Плетена або монофільна з високою міцністю. Не рветься, має покриття від стирання. Підходить для різних умов.
Монофільна і флюрокарбонна використовуються найчастіше. Це популярні різновиди серед риболовів. Для великої риби підходить волосінь 0,2 мм. Нейлонові снасті легше закидати на далекі відстані.
В звичайних вудках використовується найтонша волосінь. Для новачків підійде монофільний спиннинг фаворит, завдяки якому можна буде легко впоратись із будь-якою здобиччю. Але вона розтягується. Тому слабкий покльов непомітний. Більш досвідчені рибаки користуються плетінкою. Через неї відчутні будь-які рухи риби. Але її необхідно вміти правильно закидати.
Основні характеристики і особливості
Обираючи волосінь, слід враховувати всі незначні деталі. Рибак повинен розуміти, яка саме модель потрібна. Від умов використання залежить вибір конкретної моделі. Тому риболовні аксесуари підбираються по наступним параметрам:
· Діаметру – від цього залежить м’якість, еластичність волосіні і максимальне навантаження.
· Навантаженню – демонструє, якою вагою можна зловити рибу, щоб жилка не порвалася.
· Еластичності – рівень розтягування при навантаженні.
· М’якості – від цього показника залежить пружність.
· Зносостійкості – збереження технічних характеристик тривалий час.
· Маси – важку жилку легше занурити в воду.
Жилки та шнури для риболовлі з’єднують вудилище з приманкою. Успіх риболовлі залежить від правильності вибору. Також важливу роль відіграє використання. Волосінь має відповідати умовам. Тоді вона прослужить довгий період часу. Якщо раптом ваша котушка вийшла із ладу, то перегляньте, чи підшипники у ній залишились справними. Найчастіша проблема навіть із якісними котушками – підшипники вииходять із ладу.
Жилка зберігається в сухому стані, не натягнутою. Це збільшить термін придатності. Не варто довго залишати її на сонці. Від цього вона втрачає свої особливості.