До Ковельського історичного музею на Волині передали чотири собачі реєстраційні жетони початку 1920-х років, які використовувалися для ідентифікації мисливських собак. Ці рідкісні артефакти є важливим свідченням культури полювання та системи реєстрації тварин у міжвоєнний період, про це повідомляє Суспільне Луцьк.
Жетони, знайдені на території Турійської селищної територіальної громади Ковельського району, передав до музею місцевий житель Віктор Булахов. Головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз детально описала кожен з артефактів, підкресливши їх історичну цінність.
Серед переданих експонатів – жетон трапецієвидної форми з реєстраційним номером “180” та зазначенням місця реєстрації “gm TURZYSK pow KOWEL”, латунний жетон 1929 року випуску з номером “655”, а також два з’єднані кільцем жетони з номерами “50” та “844”.
Мирослава Мороз пояснила, що ці жетони відігравали роль своєрідного “пропуску” на полювання. “Видача жетона власнику проводилася після сплати податку. Згодом реєструвати почали і дворових псів. Таке задоволення могли дозволити собі лише заможні люди”, – зазначила вона.
Ця знахідка не лише збагачує колекцію музею, але й надає цінну інформацію про соціально-економічні аспекти життя на Волині у 1920-х роках. Жетони свідчать про розвинену систему реєстрації тварин, яка слугувала джерелом наповнення міського бюджету та засобом контролю за популяцією безпритульних тварин.
Читайте також: Столітня історія мисливствознавства в Україні розкрита у новому дослідженні
Нові експонати Ковельського історичного музею стануть важливим джерелом для дослідників історії Волині та України міжвоєнного періоду, а також цікавою знахідкою для всіх, хто цікавиться культурною спадщиною регіону.
Один коментар до “На Волині музей поповнився унікальними артефактами мисливської культури”