У більшості мисливців, після прийняття рішення придбати мисливську собаку, виникає питання: скільки ж повинна коштувати собака мисливської породи?
Звичайно мета кожного, купити гідну мисливського собаку і звичайно ж заощадити свій сімейний бюджет.
Від чого ж залежить вартість мисливської собаки, майбутнього помічника в полюванні, спробувало розібратися видання hunterdog.com.ua
1. Це звичайно ж, що ви збираєтеся купити: цуценя або вже підготовлену собаку.
Повністю підготовлена собака звичайно коштує набагато дорожче цуценяти, тому що продавець вже витратив багато сил і коштів, щоб собаку виростити, натаскати, підготувати для полювання. Візьміть калькулятор і просто порахуйте: щеплення, корм, вітаміни, ветеринарне обслуговування, оформлення документів, відтак накопичується немаленька сума і це тільки прямі витрати, а ще особистий час, паливо для виїзду в поле і так далі. Тому, якщо ви купуєте вже готову для полювання собаку, ви платите набагато більше ніж за цуценя, знімаючи з себе тягар його натаски і звичайно витрати на корм, ветеринарне обслуговування і так далі.
Але є й винятки, іноді дорослу собаку або вже дорослого цуцика віддають зовсім дешево або навіть безкоштовно, аби забрали. Причини бувають різні. Це і сімейні обставини, і неможливість утримувати, і багато багато іншого. Але до таких продавців потрібно підходити дуже уважно, щоб не придбати хвору чи собаку, яка не може полювати.
2. Також ціна, не сильно але відрізняється і від статі мисливської собаки. Зазвичай пси трохи коштують дешевше сук, але це скоріше за все виключення, а не тенденція.
3. Важливим критерієм впливу на ціну собаки для полювання є титулованість, робочі якості батьків собаки. Закономірно, якщо ви купуєте цуценя, батьки якого чемпіони, мають титули, дипломи як за робочими якостями так і за зовнішнім виглядом то дешево вам таку собаку не продадуть.
4. Наступний важливий критерій: наскільки великий і відомий розплідник або заводчик мисливських собак продає цуценят.
Зрозуміло, що якщо розплідник знаменитий, як то кажуть завжди на слуху серед мисливців, то і можливостей очікувати «свою» людину для кожного щеняти у нього більше, ніж у людини, яка один єдиний раз свою собаку пов’язала і весь виводок вирощує вдома.
Крім того, розплідник зазвичай стає відомим тоді, коли цуценята, в ньому народжені, починають показувати результат на змаганнях і виставках. А це значить правильний підбір пар, правильне вирощування, виховання. Крім того, щоб розплідник став відомим, треба дуже багато працювати і дуже багато сил і коштів вкладати.
5. Ціна на мисливську собаку також в якійсь мірі залежить і від породи. Мода на мисливських собак впливає на ціну, і мода з року в рік змінюється.
6. Особистість як покупця так і продавця теж впливає на ціну. Заводчик зацікавлений в тому, щоб цуценята його розведення знайшли собі хороших господарів і надалі показували результати на виставках і змаганнях, прославляючи і приносячи бали в рейтингу батькам цуценяти.
7. Також ціна на мисливську собаку залежить і від інших критеріїв. Це і економічна ситуація в регіоні, країні, що впливає на купівельну спроможність, і кількість щенят, ціна за в’язку, якої кінологічної організації має собака документи.
Вдалих всім покупок і продажів!