Як зібрати березовий сік, щоб не пошкодити дерево

84475467_473018

Кілька простих правил допоможуть вам отримати задоволення, не завдаючи шкоди

Сьогодні екологічна свідомість змушує нас не тільки збирати сік в «правильному» місці, але і робити це так, щоб завдати мінімальної шкоди дереву.

А тепер переходимо ближче до теми.

По-перше, слід збирати сік в спеціально відведених для цього місцях. Ви можете звернутися в лісгосп, щоб вам пояснили, де можна збирати і як правильно це робити.

З поодиноких дерев сік не збирають, це обов’язково повинен бути березняк. Береза ​​має бути дорослою, здоровою на вигляд. Діаметр берези на рівні грудей людини середнього зросту повинен становити не менше 20 см. Це прості правила вибору дерева для збору соку.
Отже, якщо у вас є ручний дриль або пила, то краще за все зробити дірку або пропил в нижній частині стовбура, на висоті приблизно 30-50 см. Пропил робиться не глибше 2 см, а отвір, якщо його свердлять, діаметром не повинен перевищувати 1 см. Але оскільки не у всіх можуть бути під рукою такі інструменти, то можна скористатися звичайним ножем. На зручній для вас висоті прорізується галочка у вигляді латинської букви V. Довжина одного розрізу або пропила не повинна бути більше 10 см. Повинен вийти «носик», через який і буде стікати сік.

Для збору соку використовуємо будь-яку, звичайну ємність, але, оскільки міняти ємності потрібно не рідше, ніж раз на добу, вона не повинна бути вже дуже велика. Пляшку з-під мінералки або соку прикріплюємо до нашої берези шматком мотузки, досить міцно – так, щоб вона опускалася нижче розрізу, навіть якщо наповниться.
Після того, як в ємність набралося стільки соку, скільки нам потрібно, але не пізніше, ніж через добу, ми повинні зняти пляшку, а ранку замазати садовим варом. «Рану» на дереві залишати не потрібно. Якщо ви просвердлили дірку, її слід забити спочатку дерев’яною пробкою, а потім вже замазувати. Якщо ви зробили пропил, то його теж слід закрити і замазати садовим варом.

Майте на увазі, що на березі товщиною приблизно 20 см можна зробити тільки один надріз. Якщо береза ​​трохи товща – наприклад, близько 30 см і більше – можна зробити і два надрізи.
Успіхів вам!

2 коментарі до “Як зібрати березовий сік, щоб не пошкодити дерево

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *