До відкриття колективного та облавного полювання на диких парнокопитних залишилось кілька днів

IMG_0031Про це йшлося на нараді з нагоди відкриття сезону полювання, яка відбулась під головуванням начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С. Пешка. У її роботі взяли участь головні лісничі держлісгоспів, лісничі підприємств, мисливствознавці районів і представники користувачів мисливських угідь. Про це повідомляє прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Вітаючи мисливців з святом відкриття сезону, П.С. Пешко наголосив на необхідності суворого дотримання правил полювання та поводження із зброєю, обов’язкового проведення інструктажів, застеріг від вживання алкоголю під час полювання.

З інформацією про порядок здійснення полювання на парнокопитих та хутрових звірів у сезоні 2019-2020 років і боротьбу з браконьєрством виступив заступник начальника відділу Хмельницького ОУЛМГ В.М. Красов. Зокрема він зазначив, що згідно з наказом колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин має розпочинатися 2 листопада й тривати до 31 грудня 2019 року на самців і самок козуль та самок кабана, а до 26 січня наступного року – на самців кабана та молодняк; на бобра, зайця-русака, лисицю, єнотоподібного собаку – з 2 листопада 2019 до 26 січня 2020 року.

Визначено дні полювання:

– на парнокопитних індивідуального полювання – усі дні тижня, а колективного та облавного – субота й неділя;

– – на бобра, зайця-русака, лисицю, єнотоподібного собаку, вовка – субота й неділя.

Денна норма відстрілу зайця одним мисливцем – один заєць. Норму відстрілу єнотоподібної собаки та лисиці – не лімітовано.

У цьому сезоні в угіддях області на законних підставах можна добути 142 кабани, 218 козуль, 21 оленя плямистого, 21 бобра та майже 7300 зайців-русаків.

Зазначалося, що мисливське господарство в області ведуть 34 юридичних особи: 9 державних підприємств, 21 організація УТМР, товариства військових мисливців, “Клуб мисливців Поділля”, “Подільський бройлер” та “Стар-єгер”.

Основними напрямками ведення мисливського господарства є охорона, відтворення та раціональне використання мисливської фауни. Доведення щільності диких тварин до оптимальної – обов’язок кожного користувача мисливських угідь. А цього досягти можна лише належною підгодівлею, охороною та регулюванням чисельності хижих тварин.

Охорона мисливських тварин – це один з основних напрямків діяльності кожного господарства. Держлісагентство України зобов’язало територіальні органи лісового господарства, у співпраці з територіальними органами поліції, Державною екологічною інспекцією, користувачами мисливських угідь організувати та здійснювати постійні рейдові патрулювання з охорони державного мисливського фонду та перевірки мисливців на предмет дотримання ними правил і техніки безпеки при проведенні полювання.

З метою запобігання порушень у нас створені підрозділи, які здійснюють постійне патрулювання у денний та нічний час. Основна увага приділяється охороні на території державного лісового фонду підприємств. Не секрет, що більша частина поголів’я кабана та козулі зараз перебуває в польових угіддях – на плантаціях кукурудзи, де і здійснюють незаконне полювання браконьєри. Отож користувачам мисливських угідь, спільно з працівниками державної лісової охорони та поліції необхідно приділяти більшу увагу цим угіддям.

Зараз у лісових угіддях спостерігається високий рівень пожежної небезпеки, тому дозвілля після полювання можна організовувати в спеціально відведених для цього місцях з дотриманням правил пожежної безпеки.

Про епізоотичну ситуацію на нараді доповів головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Л.М. Хоміч.

У роботі наради також взяли участь і виступили заступник директора департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації–начальник управління заповідної справи, екологічної мережі, природних ресурсів та зв’язків з громадськістю Р.А. Якубаш, в.о. начальника сектора державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області С.В. Волков, начальник сектора контролю за обігом зброї головного управління національної поліції в Хмельницькій області О.І. Новосядлий, голова облради УТМР Г.А. Сагайдак.

Враховуючи те, що зараз в лісах ведуться лісогосподарські роботи, триває збір грибів населенням, а також через високу пожежну небезпеку на нараді рекомендовано користувачам угідь перенести терміни відкриття полювання на 16 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *