ДП «Бібрське лісове господарство»: Мисливець став браконьєром
Сезон полювання на кабана закінчився 31 січня 2017 року.
Проте в мисливський угіддях розвелося багато особин лисиці, вовка, які приносять значну шкоду знищуючи молодняк зайців, козулі та кабанів. Ці тварини також є перенощиками сказу, що є смертельно небезпечним для свійських тварин та людей. Значно побільшало і бродячих собак, які також приносять шкоду дикій фауні.
Для боротьби з цими шкідниками відповідно до наказу по лісгоспу проводяться колективні полювання на лисиць, вовків та бродячих собак. В такі бригади включаються досвідчені мисливці, які знають поведінку звіра, дотримаються вимог техніки безпеки і не допускають фактів браконьєрства.
Однак трапляються і прикрі випадки.
Так 26.02.2017 року в мисливських угіддях Бібрського лісгоспу проводився відстріл лисиць та бродячих собак, відповідно до наказу по лісгоспу № 84 від 21.04.2016 року.
Перед початком полювання єгерем Гаранем В.В. проведено інструктаж по техніці безпеки, а також попереджено всіх мисливців про заборону відстрілу всіх мисливських тварин крім вовка, лисиці та бродячих собак.
Під час нагінки помічник лісничого Свірзького лісництва Павелко М.І. та мисливствознавець лісгоспу Гузар Р.В., почули інтенсивні постріли, які лунали із сторони де проводилось полювання. Прийшовши на постріли мисливствознавець лісгоспу Гузар Р. В. виявив вбитого кабана, полювання на якого на наразі заборонено. Сліди вказували на те, що це вчинив один з мисливців, житель м. Перемишляни.
На горе мисливця складений протокол про порушення правил полювання, який направлений в суд, крім цього браконьєр заплатить збитки нанесені мисливському господарству в сумі 10 тис. грн.
Такі дії псують добре ім’я справжніх любителів полювання і не сприяють співпраці між користувачем угідь та мисливцями.
Справжнім мисливцям також необхідно приглянутись до тих хто із зброєю йде на полювання.
Адміністрація лісгоспу просить користувачів мисливських угідь та мисливців дотримуватись правил полювання, не допускати фактів браконьєрства, берегти та примножувати фауну рідного краю.
Прес-служба Бібрського лісгоспу