З 1 грудня 2024 року стартувала щорічна заборона на вилов раків у переважній більшості водойм України. Заборона запроваджується для збереження популяції цих річкових мешканців у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки. Про це повідомляє Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
Варто зазначити, що на деяких водоймах діють окремі терміни заборони. Зокрема, на річці Дунай та придунайських озерах обмеження почнуть діяти з 5 грудня, а на каскаді дніпровських водосховищ (Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському і Дніпровському) – з 15 грудня.
“За науковими даними на Закарпатті домінуючі угруповання річкових раків сформовані червонокнижним широкопалим раком, заборона на вилов якого діє протягом всього року”, – зазначають у відомстві.
За порушення правил вилову раків передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Крім того, порушник має відшкодувати збитки, завдані рибному господарству – 3 332 гривні за кожного незаконно виловленого рака.
Читайте також: Турецький рітейлер запускає інноваційний проєкт з аквапоніки
В Україні зустрічаються три види раків: довгопалий, широкопалий і товстопалий. При цьому два останні види занесені до Червоної книги України, тому їх вилов заборонений протягом усього року.
“Сучасна несприятлива екологічна ситуація та браконьєрський вилов призвели до зменшення природних запасів раків”, – наголошують у Держрибагентстві та закликають рибалок до відповідального ставлення й дотримання встановлених обмежень.