Про зброю “Dea” сестри кажуть: «Ми пишаємося цією рушницею. Вона унікальна в своєму роді хоча б тому, що розроблена і виготовлена для чоловіків виключно жінками! Наша компанія – символ жіночої емансипації. В галузі, де домінують чоловіки, ми створили модель, яка об’єднала жіноче естетичне сприйняття з функціональністю зброї. Ця рушниця – елегантність, гармонія і технічна досконалість.
«Dea» – італійською «богиня», так що на створення цієї рушниці нас надихнула Діана – богиня полювання. Рушниці лінії Dea виробляються з урахуванням сучасних технічних вимог, але з дуже простих деталей – в стилі двоствольних рушниць початку минулого століття. Ми прагнули не зловживати новими технологіями на шкоду якості зброї».
“Dea” має подвійне англійське замикання і хвостовик, що входить в колодку. Всі частини колодки, включаючи головки гвинтів, прикрашені гравіруванням.
Стволи рушниці зроблені зі спеціальної легованої молібденом сталі і з’єднані з моноблочною схемою. Іншими словами, дві окремі стволові трубки ретельно підганяють і впаюють тильною частиною в двогніздну муфту, у якій зверху знаходиться частина прицільної планки, а знизу – підствольні гаки. Рушниці цієї моделі виробляються в усіх поширених дробових калібрах від 12-го до 410-го (36). Стволи 12-го і 16-го калібрів комплектуються змінними чоками. Енсоновські замки цієї бескуркової рушниці змонтовані в колодці. Прикрашений гравіюванням важіль управління затвором, як зазвичай, знаходиться у верхній частині колодки. Позаду нього розташований повзунок запобіжника. На цій рушниці встановлена спускова система з одним спуском (без селектора), що забезпечує порядок роботи стволів ( «правий» – «лівий»).
Для прикладу й цівки використовується деревина з горіха. Після шліфування й полірування їх кілька разів просочують натуральним маслом. Металеві частини цівки, добре прилягають до нижньої частини стволів, мають дизайн і гравірування, як на нижній частині колодки. Потиличник може бути прямим або злегка зігнутим для того, щоб краще фіксуватися при стрільбі.
На базі Dea виробляється широкий модельний ряд рушниць, що розрізняються рівнем художнього гравірування і якістю деревини.
З Кінця 90-х фірма «Фаусті Стефано» почала випускати штучні рушниці з високохудожнім гравіюванням. Перша модель присвячена крилатій богині перемоги, скульптурний образ якої створено ще в античні часи. Ця скульптура порівняно недавно була знайдена в околицях Брешії і з тих пір вважається символом міста. Зображення цієї скульптури – свого роду «мистецький центр» рушниці. Місто Брешія колись називався Бріксіан, тому і рушниця отримала ім’я «Brixian Vittoria Alata». Цей бокфлінт з чотирьохелементним механізмом запирання, виконаний на найвищому технічному рівні. Успіх на новому напрямку стимулював його подальший розвиток. Зараз випускаються рушниці нової серії – Brixian Battaglie Bresciane, сюжети гравіювань яких присвячені боям за Брешію в середині XIX століття.
А зовсім недавно на «Фаусті Стефано» розробили рушницю, призначену спеціально для жінок і молоді. Її вирішили назвати «Тееп-20». Це класична ежекторна безкурковка 20-го калібру з легкими стволами різної довжини (61,63,67,70 або 75 см). Вона виготовляється як зі стаціонарними, так і зі змінними чоками. На цій рушниці односпускова система з селектором, розташованим на повзунку запобіжника. Колодка виконана з легкого сплаву «Ергал». На основі базової моделі випускаються кілька модифікацій, що відрізняються за рівнем якості. Рушниця вийшла дуже легка і зручна, і сестри Фаусті впевнені, що вона буде добре прийнята молодими (і не тільки) стрілками.
Фірма «Фаусті Стефано» була створена в 1948 році. Втім, фірма – це голосно сказано. Починали з ремонту старих рушниць – на це був попит. Купівельна спроможність більшої частини населення Італії вичерпувалася придбанням лише найнеобхіднішого. Мабуть, тільки в середині 60-х почали пробиватися перші ознаки європейського добробуту. В цей час в Італії з’явився попит на нову мисливську зброю, стала бурхливо рости популярність спортивної дробової стрільби. Фірма «Фаусті Стефано» освоїла технологію машинного виробництва мисливської зброї, але все ж, будемо чесні, особливо помітної ролі на італійському ринку рушниць, а вже тим більше на світовому, не грала.
Важливий етап змін настав в кінці 80-х, коли почалося впровадження комп’ютерних технологій в промисловість, в тому числі і в збройове виробництво. Головним рушієм серйозної реорганізації на «Фаусті Стефано» стало молоде покоління – три дочки засновника компанії. У міру дорослішання вони приходили в сімейну фірму і приносили з собою нові ідеї, нові сучасні підходи. Батько досить швидко повністю передав управління компанією дочкам. І не помилився – справи різко пішли в гору. «Фаусті Стефано» почала енергійний наступ на ринок, різко розширивши асортимент зброї, яку вони виробляли і займаючи різні цінові ніші, виступала в ролі дистриб’ютора інших фірм, що виробляли зброю, зокрема фірми Еміліо Ріцціні, відомої добротними спортивними рушницями.
В італійському збройовому світі, як ні в якому іншому, – конкурентів пов’язують численні коопераційні, виробничі, нарешті, особисті зв’язки. У 2005 році Барбара Фаусті вийшла заміж за Фабіо Ріцціні і компанія «Еміліо Ріцціні» увійшла до складу «Фаусті Стефано» (зараз її зброя випускається як самостійна модельна лінія).
Сьогодні у фірми на вулиці Незалежності в містечку Марч великий і затишний офіс, оформлений з великим смаком, і просторий цех, де виробляються всі деталі для рушниці. Велика частина зброї йде на експорт і має гарну репутацією як в Америці, так і в Європі.
Джерело: sasah.io.ua