У французькому регіоні Аверон мисливці два роки відстежували поведінку дикого кабана за допомогою GPS-нашийника. Тварина на ім’я “Філфі” обрала несподівану тактику виживання, яка дозволила їй уникати мисливців протягом всього періоду спостереження. Про це повідомляє французький журнал Chasse Passion.
Дослідження розпочалось у листопаді 2022 року, коли Федерація мисливців Аверона спіймала молодого кабана, встановила на нього GPS-трекер та випустила назад у природу для вивчення його переміщень.
“Найцікавіше те, що цей самітник-кабан не використовував великі непрохідні хащі, як зазвичай прийнято вважати. Філфі часто спав просто неба, ледь прикритий, надаючи перевагу відпочинку під падубом, у живоплоті чи під папороттю. Справді, більшість його схованок не мали нічого спільного з типовими густими заростями”, – пояснюють у Федерації.
Через деякий час GPS-нашийник було втрачено, і єдиним способом дізнатися про подальшу долю “підключеного до мережі” кабана було його відстеження. Зрештою, двом мисливцям вдалося виявити тварину в комуні Буссак. Вірний своїм звичкам, Філфі знаходився не в непрохідних хащах ожини, а в звичайному живоплоті.
Читайте також: В Україні розпочали роботу над новим законом про мисливське господарство
Ще один цікавий факт: коли кабана випустили в листопаді 2022 року, він важив 40 кг, а при виявленні його вага сягнула 108,1 кг – вражаючий приріст за два роки.
Це дослідження демонструє, як дикі тварини можуть адаптувати свою поведінку всупереч усталеним уявленням про їхні звички, і як сучасні технології допомагають краще зрозуміти їхню поведінку в природному середовищі.