Жорстоке поводження з дикими тваринами – явище непоодиноке. Часом, власники у погоні за високими прибутками забувають про нормальні умови утримання тих, за кого, здавалося б, мали нести цілковиту відповідальність. Про наслідки такого поводження всім відомо (згадати хоча б історію із Покровським зоопарком, що на Донеччині), – інформує Державна екологічна інспекція України.
Державна екологічна інспекція України просить громадян, що стали свідками жорстокого поводження з дикими тваринами, або утримання таких тварин в неналежних умовах – одразу ж повідомляти про побачене територіальні або міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції.
Саме до повноважень Державної екологічної інспекції України та її територіальних або міжрегіональних територіальних органів належить:
регулювання чисельності диких тварин;
утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах;
перевірка наявності документів, що підтверджують законність набуття диких тварин, у тому числі тих, що занесені до Червоної книги України;
перевірка наявності дозвільних документів на утримання та розведення диких тварин;
перевірка ввезення в Україну і вивезення за її межі об’єктів тваринного світу та знарядь їх добування;
захист диких тварин від жорстокого поводження;
перевірка законності набуття у приватну власність об’єктів тваринного світу.
Пам’ятаймо, збереження життя диких тварин, що знаходяться у неволі – залежить від кожного з нас. Аби не втратити дорогоцінний час, варто якнайшвидше звертатись до Держекоінспекції або її територіальних та міжрегіональних територіальних органів.
Телефон гарячої лінії Держекоінспекції: (044) 521-20-38
Контакти територіальних органів можна знайти тут: https://www.dei.gov.ua/posts/85
Контакти міжрегіональних територіальних органів: https://www.dei.gov.ua/posts/111