Карпатські гончаки – універсальні мисливці
У Городку розводять унікальну породу мисливських собак – Українських карпатських гончих. Таку назву віднедавна отримала мисливська собака, яку ще 10 років тому не вважали окремою породою. Нині ж вони завойовують призові відзнаки кінологічних змагань. Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на Поділля-центр.
Карпатський гончак, коли вірити українським кінологам-давній і вірний товариш мисливців Карпатських гір на полюванні уже впродовж – принаймні, століття.
Петро ВОЙТАЛЮК, експерт-кінолог мисливського собаківництва, м. Городок.
– Ця порода в Карпатах була давно, з нею полювали, від неї вивели інші породи трансільванської групи.
Карпатський гончак-класична порода мисливських собак. Однак, крім усіх відомих якостей представників чотирилапих, виведених спеціально для ловів, ці собаки мають і особливі переваги-каже власник трьох карпатських гончаків пан Володимир..
Володимир ДАНИЛЬЧУК, мисливець з Городоцького району.
– Вони не такі вязкі, коли піднімають звіра і бачать, що толку нема, далеко не біжать, а повертаються до господаря.
А ще карпатські гончаки-універсальні мисливці. З таким собакою можна йти на лови як птиці, так і кабана.
Петро ВОЙТАЛЮК, експерт-кінолог мисливського собаківництва, м. Городок.
– Простий мисливець не може мати багато собак, і ці і на качку, і на лисицю, і на кабана…
Сумирні й лагідні до людей собаки зовсім інакше поводяться з дикими звірами. Інстинкт мисливців у них розвинений надзвичайно добре, як і гострий нюх, зір та слух. Не кажучи вже про довгі й гострі зуби. І саме за таку вдачу та набуту в вишколі майстерність карпатські гончаки завойовують і серця людей із рушницями, і численні нагороди змагальних ловів. Як, приміром, підопічний пана Володимира пес Шайтан-чемпіон України серед «карпатців», володар кубку Хантера і інших Всеукраїнських кінологічних заходів.
Володимир ДАНИЛЬЧУК, мисливець з Городоцького району.
– В мене були різні собаки…і руська пега, і руська гонча, і спаніель, але вже 6 років я полюю з цими, і дуже задоволений.
Чому цю породу ніяк не хотіли офіційно визнавати й реєструвати, залишається таємницею. Протии бюрократії та такої несправедливості десяток років тому повставали і тутешні експерти з кінології, і власники гончаків. Яких виявилося в нашій тільки області не так і мало. І тепер всі крапки над «і» виставлені, порода отримала офіційне визнання, затверджені її стандарти, а всі, кому припали до душі українські гончаки, можуть пишатися своїми титулованими підопічними та вести їхній родовід.
Володимир ДАНИЛЬЧУК, мисливець з Городоцького району.
– Це національна країнська порода, перша в Україні…
Петро ВОЙТАЛЮК, експерт-кінолог мисливського собаківництва, м. Городок.
– Ми стараємось популяризувати свою.