Корисні поради: як правильно чистити рушницю
Очевидно, що до того як почати тренуватися, як стріляти з рушниці, варто навчитися правильній техніці її чистки. Це необхідно ще й для того щоб не зіпсувати рушницю.
Перш ніж почати чищення рушниці, потрібно її розрядити і, звичайно, розібрати.
Для чищення знадобляться спеціальний спрей, набір для чищення і, звичайно, ганчірка.
Слідуючи цим і іншим простим правилам, можна довго і успішно користуватися мисливською рушницею. Головне, захопившись своїм хобі, не забувати про правила безпеки. Адже життя понад усе.
1 крок
Насамперед необхідно бризнути спреєм у стволи з казенної частини і залишити їх у вертикальному положенні хвилин на 15, щоб масло стекло до дульного зрізу.
2 крок
Потім необхідно накрутити ганчір’я (смужка простирадла) на шомпол так, щоб у стовбури шомпол входив з помітним зусиллям, рухати його в напрямку від казенної частини до дула кожного стовбура по 2-3 рази.
3 крок
Після патронника шомпол йде з великим зусиллям. Вже після перших разів ганчір’я стає вологим від масла і майже повністю чорним від бруду.
4 крок
Таким чином ми збираємо залишки незгорілого пороху і пижів. Після цієї процедури в стовбурі залишається трохи свинцю і пластику, які пригоріли до стінок.
Для їх видалення нагвинчують на шомпол латунну (інколи алюмінієву) насадку і інтенсивно (раз по 10) протягують її по стволах в обидва напрямки, іноді трохи повертаючи шомпол навколо своєї осі.
5 крок
Це дія супроводжується неприємним скреготом, але хвилюватися нема чого: стволи цим йоржиком подряпати неможливо.
6 крок
Після металевого йоржика проходять стовбури звичайним йоржиком-щіткою, щоб «замести» від стінок шматочки свинцю та іншого сміття, яке відвалилося від стінок. Кожного разу знову дивлюся в стовбури на що-небудь світле. Так стовбур набуває всередині дзеркальну чистоту.
Поради та попередження:
Всю процедуру зручніше проводити у ванній.
Час від часу має сенс робити більш глибоке розбирання та чищення. Особливо рекомендується, у разі якщо ви власник вітчизняної рушниці, зробити це після покупки.
Чистку стволів з окропом не практикують, але і поганого нічого про це не кажуть. Раніше так робили для зняття освинцовки, в основному.
Один коментар до “Корисні поради: як правильно чистити рушницю”