Лісники купують фазанів аби відтворити популяцію
Мелітопольські лісники відтворюють популяцію мисливських фазанів у регіоні. Про це йдеться на сайті “Мелітопольського лісомисливського господарства”.
100 мисливських фазанів почали готувати до розпліднення у «Мелітопольському лісовому господарстві». Птахи утримуються у спеціальному фазанарії на території підприємства. Перед шлюбним періодом їх перевели на посилене харчування, а для майбутніх сімей роблять ремонт у маточниках.
80 самок і 20 самців фазанів на початку року закупили у приватних підприємствах Дніпропетровської та Херсонської областей – з розрахунку 250 гривень за одну особину. Всі птахи побували на профілактичному карантині, що завершився на початку березня. Зараз фазанів годують комбікормом з вітамінами – готують до розмноження й переселення у маточний вольєр.
«Будуть створені сім’ї – один фазан і з ним 5-7 курочок. Щоденно робітниці нашого підприємства будуть збирати яйця і розміщати їх в інкубатор. На 25-тий день вилупляться пташенята і ми їх поселимо в закрите приміщення, де вони під лампами будуть годуватися комбікормом до місячного терміну», – пояснює Віталій Ніколаєв, головний мисливствознавець державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство».
Після того, як молодняк зміцніє, його переселять у вольєр, а батьків восени випустять у природний для них ареал.«Дорослі будуть випущені у природу, а молоді фазани, які ми отримали у цьому році, будуть готуватися до розмноження на наступний рік», — зазначає Віталій Ніколаєв.
Шлюбний період у птахів розпочнеться десь за місяць. «Перші яйця у вольєрі підприємство збиратиме десь з 15 квітня і протягом всього літа«, – каже мисливствознавець.
Ті ж самі лісники контролюють і популяцію фазанів у мисливських угіддях Мелітопольщини – за допомогою щорічної таксації, тобто підрахунку їхнього поголів’я.
«Тільки після того, як ми проведемо таксацію, ми побачимо, яка у нас кількість тих самих фазанів, куропаток, качок, гусей і так далі. Відповідно до цієї кількості приймаємо рішення, скільки зможемо реалізувати відстрільних карток у новому мисливському сезоні», – розповідає Мирон Полуліх, директор державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство».
Торік на 604 фазана, що показала таксація, підприємство надало мисливцям 132 відстрільні картки.
«Таксацією ми охоплюємо десь до 35-40% мисливських угідь. Але ми також знаємо, що фазани більше водяться у яких місцях. Ми в тих місцях і проводимо щільну таксацію, яка дає можливість нам порахувати, яка кількість фазана, куропатки, зайця. І це дає можливість встановити реальне насичення мисливськими тваринами наших мисливських угідь», – зауважує директор підприємства.
Пташиний вольєр на території підприємства спорудили у 2008-му. На утримання однієї особини у ньому витрачається до 130-ти гривень за сезон. Розводити мисливського фазана у Мелітопольському районі лісове господарство почало у 1998-му році. Відтоді щороку у природне середовище випускають від 100-та до 200-от фазанів.