Лось європейський засвітився у фотопастці Древлянського заповідника (ВІДЕО)

Співробітники Древлянського природного заповідника в Житомирській області опублікували відео лося європейського, зроблене за допомогою фотопастки.

Лось – найбільший представник родини. Сучасних лосів ділять на два види — лось звичайний і лось американський (іноді другий не виокремлюють). Перший трапляється в Україні, 9 листопада 2017 лося внесли до Червоної книги України.

Довжина тіла самця – до 3 м, висота в загривку до 2,3 м, довжина хвоста 12-13 см; маса 360-600 кг, самки дрібніші за самців. За зовнішнім виглядом лось помітно відрізняється від інших оленів. Тулуб і шия у нього короткі, загривок високий, у вигляді горба. Ноги сильно витягнуті, тому, щоб напитися, лось вимушений заходити глибоко у воду або ставати на коліна передніх ніг. Голова велика, горбоноса, з нависаючою м’ясистою верхньою губою. Під горлом м’який шкірястий виріст (т. зв. «сережка»), що досягає 25-40 см. Шерсть груба, буро-чорна; ноги світло-сірі, майже білі. Зустрічаються також особини з цілком білим кольором хутра, при чому вони не є альбіносами.

У самців є величезні (найбільші у сучасних ссавців) роги, нерідко лопатоподібні за формою (особливо виразна лопатоподібна форма у якутських і американських лосів); їхній розмах досягає 180 см, маса — 20-30 кг. Роги лось скидає щорічно в листопаді – грудні і ходить без них до квітня – травня. Самки – безрогі. Роги лося є відомим мисливським трофеєм як об’єктом мисливського колекціонування.

Природний заповідник «Древлянський» знаходиться у північно – східній частині Житомирщини на території Народицького району.

Природний заповідник створений з метою збереження лісових і водно-болотних природних комплексів Українського Полісся.

Основна частина земель заповідника, вкрита лісовою рослинністю на яких проростають головні лісоутворюючі породи: сосна, дуб, вільха, береза, ясен, осика, граб. Окрасою заповідника є рідкісні водно – рослинні угрупування латаття білого, глечиків жовтих, сальвінії плаваючої водяного горіха, що занесені до «Зеленої книги України».

Природний заповідник «Древлянський» є одним з елементів національної екологічної мережі (Народицьке суб’ядро Чорнобильського екологічного ядра), а також є важливою територією – «Долина р. Уж», яка має велике значення для збереження популяцій багатьох видів птахів на національному та загально континентальному рівнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *