Миколаївський обласний краєзнавчий музей поділився інформацією про унікальну флору та фауну Миколаївщини, зокрема, про рідкісного представника родини котячих – лісового кота, опудало якого зберігається в музейній колекції з 2012 року.
“Між травами та кущами причаїлися фазани, їжаки, тушканчики, тхори, лисиці. Є тут і представник родини котячих — кіт лісовий, рідкісний ссавець, що занесений до Червоної книги України”, – повідомляє музей на своїй сторінці.
Лісовий кіт схожий на звичайного домашнього кота, але відрізняється більшими розмірами. Самиці важать у середньому 3,5 кг, а самці – 5 кг, при цьому довжина тіла може досягати майже метра.
Музей також поділився фотографією опудала лісового кота, вигляд якого викликає питання до майстерності таксидерміста, який його виготовив. Опудало виглядає дещо неприродно і не надто привабливо, що може свідчити про недостатній рівень умінь фахівця, який працював над його створенням.
“Кіт лісовий став справжньою зіркою колекції музейного мерчу. Футболки, шопери, магніти з його зображенням розкупили першими!” – зазначається у дописі музею.
Читайте також: На Хмельниччині фотопастка зафіксувала одного з 16 лісових котів
Миколаївщина славиться своєю унікальною флорою, адже “південь Миколаївщини прикрашають види волошок перлинних, що збереглися лише тут і більше ніде у світі їх немає; північ — єдине у світі місце зростання мерингії бузької та вишні Клокова. А на Кінбурнській косі знаходиться одне з найбільших у Європі місць зростання диких орхідей — його площа перевищує 60 гектарів”, – повідомляє Миколаївський обласний краєзнавчий музей.