Місячник добровільної здачі зброї і не тільки мисливської

011З 1 по 31 березня в нашій Закарпатській області, як і в усій державі, тривав місячник добровільної здачі зброї. Закарпатці здали 152 одиниці зброї. Про це пише Криниця мисливця з посиланням на відділ комунікації ГУНП в Закарпатській області.
Протягом березня власники нелегальних арсеналів мали можливість здати їх, уникнувши кримінальної відповідальності.
Водночас саму зброю можна було зареєструвати в установленому законом порядку.
У результаті акції на Закарпатті здано 152 одиниці зброї, з них – 68 гладкоствольної та 4 – нарізної. Також здано 1327 набоїв.
Як наголосив начальник Управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області полковник поліції Роман Ус, добровільна здача зброї звільняє громадян від адміністративної та кримінальної відповідальності.
Загалом по всій державі українці добровільно здали 60 тис. боєприпасів, 305 снарядів, 240 гранат, про це пишуть fakty.ictv.ua.
Упродовж місячника добровільної здачі зброї українці принесли до спецвідділів МВС понад 4,5 тисячі одиниць вогнепалу, більш ніж 1700 спеціальних засобів – травматичної і газової зброї, 60 тисяч боєприпасів, 305 снарядів, 81 міну і 240 гранат.
Алгоритм дій простий – зателефонувати у відділ дозвільної системи вашого району чи на спецлінію 102.0123
– Виїдуть або працівники дозвільної системи, або слідчо-оперативна група, яка прийме від людини заяву про те, що вона добровільно здає зброю і в неї цю зброю приймуть. Відповідальності вона нести не буде, – зазначає начальник дозвільної системи Святошинського управління поліції Києва Олександр Кузьмич.
– Найбільш активними були громадяни міста Києва, а також Київської, Херсонської та Харківської областей. Також від кримінальної відповідальності було звільнено 569 громадян, які добровільно принесли і здали вогнепальну зброю, – повідомляє речник Національної поліції України Ярослав Тракало.
012Та, насправді, цей урожай мізерний, адже обсяг чорного ринку незареєстрованої зброї нині сягає, за різними даними, 4 – 5 мільйонів одиниць. Причому він різко зріс із початком військового конфлікту на Донбасі. Саме звідти другий рік поспіль у мирні регіони потрапляють сотні тисяч стволів.
Однак фахівці запевняють – поки в Україні не буде законодавства, яке б регулювало обіг зброї та її реєстрацію в єдиній базі так званої куле-гільзотеки, то країною гулятимуть сотні тисяч нелегальних пістолетів і автоматів. Нагадаємо, раніше центром Львова на очах у поліцейських прогулювався чоловік з маскувальною сіткою і гранатометом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *