Згідно з результатами щорічної таксації загалом на Черкащині фіксується позитивна динаміка щодо збільшення чисельності диких тварин в мисливських угіддях. Так, приміром, якщо у 2005 році кількість копитних диких тварин становила 7,4 тис., то у 2017 році їх кількість зросла до 10,2 тис. Щодо пернатих, то у 2005 році їх чисельність складала 287,7 тис., у 2016 році – 392,8 тис. Про це інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.– Значне зменшення популяції диких звірів цьогоріч зафіксували лише по дикому кабану, – зазначає Володимир Рибалка. – Цьому факту є логічне пояснення – у мисливських угіддях здійснювалася депопуляція цього виду у зв’язку із спалахом африканської чуми свиней.
Протягом січня-лютого у лісах Черкащини тривав облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин, який є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь.
Такий щорічний облік здійснюється з метою об’єктивного контролю за використанням і відтворенням мисливських тварин на території області. Здійснювалася таксація за участю працівників державних лісових господарств та управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА.
За словами головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Володимира Рибалки, кількість диких мисливських тварин в лісах Черкащини знаходиться в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень. Це свідчить про забезпечення раціонального та невиснажливого використання дикої фауни.
Довідково: в Черкаській області функціонує 53 мисливських господарства, з них 6 підпорядковані державним лісовим господарствам.