На Чернігівщині проводитимуть імунізацію диких тварин проти сказу
В Чернігівській області планується проведення пероральної імунізації м`ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Основна цільова група імунізації – це поголів’я основних переносників сказу – диких м’ясоїдних тварин (червоної лисиці, тощо) в лісових масивах, посадках, зонах навколо населених пунктів. Кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу буде проводитися наземним розподілом принад, які містять високо імунну, безпечну вакцину, шляхом ручного розкладання на території лісових угідь усіх форм власності на визначеній площі, яка погоджена із районними військовими адміністраціями.
Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, у середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини. Принади цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища.
Планування кампанії пероральної імунізації диких тварин проти сказу є запорукою успіху. При цьому чітко визначається територія, де буде здійснюватися ця процедура, та затверджується чіткий алгоритм дії. Ця кампанія проводиться за участю представників місцевої влади, представників Держпродспоживслужби, мисливського і лісового господарства та інших установ.
Наразі проводиться широка роз’яснювальна робота серед населення, працівників лісового та мисливського господарств, фахівців, робітників підприємств, установ та організацій району щодо проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних проти сказу на території району.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області звертається до мешканців області з проханням із порозумінням віднестися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин та при виявленні принад не брати до їх рук і не руйнувати.