Минулого тижня на Одещині було зафіксовано масову загибель птахів, переважно качок. Однак незрозуміло, чи мова йде про один випадок чи про два окремих інциденти. Різні державні органи надали суперечливу інформацію щодо місця події та обставин виявлення мертвих птахів, що викликає питання про точну кількість та локацію випадків загибелі пернатих.
17 серпня 2024 року Українське товариство мисливців і рибалок (УТМР) повідомило на своїй сторінці у соціальних мережах про масову загибель птахів на озері Тудорове біля села Яськи Одеського району Одеської області. За інформацією УТМР, прикордонники виявили на невеликій ділянці озера понад сотню мертвих птахів, переважно качок. УТМР також надало точні координати місця зйомки: 46°28’02.0″N 30°04’15.0″E.
20 серпня 2024 року Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу на своєму офіційному сайті повідомила про виявлення загиблих качок на озері Путрино поблизу села Троїцьке на Одещині. Інспекція зазначила, що були відібрані проби води для з’ясування причин загибелі птахів, результати яких очікуються.
Цікаво, що обидва відомства поширили відео з місця події, які виявилися майже ідентичними. Єдина відмінність полягає в тому, що у відео, поширеному УТМР, присутній момент, де прикордонник торкається загиблого селезня пістолетом. У версії відео від Екологічної інспекції цей фрагмент відсутній.
Ця подібність відеоматеріалів та розбіжність у назвах водойм (Тудорове та Путрино) викликає питання: чи йдеться про один і той самий випадок на одному озері, чи про два окремі інциденти на різних водоймах? Наразі ця інформація потребує уточнення.
Читайте також: Кількість випадків сказу в Україні зросла вдвічі: Держпродспоживслужба пропонує рішення
УТМР у своєму повідомленні наголошує на необхідності встановлення причин загибелі птахів та запровадження карантинних заходів. Організація також звертає увагу на збільшення щільності популяції диких тварин, зокрема птахів, внаслідок заборони полювання.
Варто зазначити, що станом на момент публікації цієї статті на офіційному сайті Державної прикордонної служби України відсутня інформація про виявлення загиблих птахів, незважаючи на згадку про їхню участь у виявленні інциденту.
Ситуація залишається нез’ясованою, і очікується отримання додаткової інформації від відповідних служб щодо точної локації, кількості випадків, причин загибелі птахів та можливих заходів реагування.
Один коментар до “На Одещині зафіксовано загибель птахів: один чи два випадки?”