На Вінниччині зросла кількість звернень через напади тварин, але зменшилась кількість випадків сказу
За перше півріччя 2024 року у Вінницькій області зареєстровано 39 випадків лабораторно підтвердженого сказу серед тварин, що на 32,8% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Найбільше випадків сказу виявлено у котів (16), лисиць (10) та собак (9). Також зафіксовано 4 випадки серед великої та дрібної рогатої худоби.
Водночас кількість звернень за антирабічною допомогою зросла на 13,7% – до 2011 осіб. З них 946 особам (47%) призначено антирабічні щеплення. Наразі 140 осіб, які постраждали від нападу хворих на сказ тварин, отримують антирабічне лікування.
Читайте також: Представники України взяли участь у міжнародному засіданні експертів зі сказу
Лікар-епідеміолог Світлана Кушнір нагадує, що головним джерелом збудника сказу в дикій природі України є червоні лиси. Серед свійських тварин особливу небезпеку становлять безпритульні собаки та коти.
Варто зазначити, що у вересні 2023 року на Вінниччині був зареєстрований випадок сказу у людини. 61-річний чоловік, укушений домашньою кішкою, не звернувся вчасно за медичною допомогою.
Фахівці наголошують на важливості негайного звернення до лікаря у разі укусу чи подряпини від тварини, а також дотримання правил утримання домашніх тварин та уникнення контактів з дикими та безпритульними тваринами.