Про це повідомляє сайт carpathians.birdlife.org.ua. Згідно з інформацією видання, Закарпатська обласна державна адміністрація схвалила розширення території трьох національних природних парків – «Синевир», «Зачарований край» та “Ужанський”. Відповідні матеріали 24 лютого 2017 року Закарпатська ОДА надіслала Міністру екології та природних ресурсів України для підготовки проекту Указу Президента України.
– Національні природні парки «Синевир», «Зачарований край» та “Ужанський” збагатяться землями державного лісового фонду Закарпатської області. Обласне управління лісового та мисливського господарства передає паркам 23254,3 гектарів особливо цінних для збереження лісових території в межах Міжгірського, Іршавського та Великоберезнянського районів області, – йдеться у повідомленні.
Розширення парків узгоджували з початку 2015 – більше двох років. До ініціативи Українського товариства охорони птахів та Франкфуртського зоологічного товариства у рамках проекту «Збереження карпатських пралісів» долучилися професіонали-управлінці та ключові особи держави.
– Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав проектну ініціативу та пропоноване розширення НПП. Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зі своєю командою, зокрема директором Департаменту заповідної справи Ігорем Іваненко та головним спеціалістом відділу розвитку природно-заповідного фонду Департаменту заповідної справи Анастасією Драпалюк, голова Держлісагентсва Христина Юшкевич активно підтримували процес розширення парків. Ініціативу передачі до парків особливо цінних лісів підтримав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Велику професійну підтримку надавали заступник голови ОДА Віктор Мікулін, начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга, співробітники Закрпатського обласного департаменту екології та природних ресурсів, зокрема спеціаліст відділу раціонального природокористування, розвитку екомережі та ПЗФ Дмитро Томенчук. Ініціативу підтримали та погодили розширення землекористувачі – директори держлісгоспів: Великоберезнянського – Ольга Олень, Міжгірського – Іван Барна, Довжанського – Василь Ледней. Співачка, народна артистка України, громадський діяч Руслана Лижичко щедро ділилася своєю енергією і допомагала лобіювати процес на найвищих рівнях.
Об’єднані зусилля природоохоронців, державних та громадських діячів, керівників установ – землекористувачів, важка праця і, найголовніше, – віра у свої сили стали причиною сьогоднішнього успіху!
Наступні кроки – Указ Президента, який, віримо, не примусить себе довго чекати, і подальша кропітка робота в рамках проекту для того, щоб на розширених заповідних територіях добре жилось і рослинам, і тваринам, і горянам, – переконані фахівці проекту «Збереження Карпатських пралісів».