Надходження на 285 грн перекриває витрати
Надходження від ведення мисливського господарства Вигодським лісовим господарством з розрахунку на 1 тисячу гектарів на 285 грн перевищує витрати на його ведення. Про це пише Криниця мисливця з посиланням Державне підприємство.
Охорона та відтворення диких звірів на 1 тис. га потребує 1079 грн, а надходження від ведення мисливського господарства становлять 1364 грн.
Площа мисливських угідь, наданих у користування, становить: 45417,9 га, з яких:
– 44 923,9 га – ДП «Вигодський лісгосп»;
– 494 га – мисливське господарство УТМР;
Державні посвідчення мисливця мають 482 особи. Протягом 2015 року видано 36 ліцензії на суму 119 541 грн. За минулий рік в районі складено 12 протоколів на порушників правил полювання, з них 11 складено працівниками державної лісової охорони. На порушників накладено 10 166 грн штрафів відшкодування збитків на суму 16500 грн.
За матеріалами обліку мисливської фауни 2015 року в районі обліковано: оленів благородних – 224, козуль – 243, кабанів – 205, разом парнокопитних – 672 особини. Зайців – 360, ведмедів – 23, вовків – 7 (добуто за сезон – 4), лисиці рудої – 57 голів.
Географічне розташування та кліматичні умови мисливського господарства сприятливі для проживання та розміщення багатьох видів фауни, а саме: оленя благородного; кабана; козулі, борсука; видри, білки, зайця-русака, ведмедя, куниці, тхора чорного, глухаря, куріпки та других.
У лісовому господарстві, зазначають, що різноманітність видового складу фауни, географічно-кліматичні умови сприяють розвитку мисливського господарства, збільшенню поголів’я диких тварин. Налагоджений облік тварин, які є об’єктами полювання, має першорядне значення у ведені мисливського господарства. Таксація звірів проводиться після закінчення сезону полювання по сніговому покрову методом прогону.
Велике значення має облік відстріляної фауни, особливо неліцензійної – зайця – русака. Силами єгерської служби та лісової охорони ведеться своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Дбаючи про ріст чисельності диких тварин у холодну пору року для копитних у місцях гуртування звірів, облаштовуються годівниці, солонці, ведеться заготівля кормів.
Головний пріоритетом на майбутнє, для працівників підприємства – збільшення виходу мисливської продукції з одного гектара угідь і забезпечити самоокупність мисливського господарства.
У відомстві панують: розводити молодняк диких парнокопитних тварин, а саме: козулі та кабана; будувати мисливські стежки для проведення полювання із залученням іноземців; будувати мисливські будинки при лісництвах для відпочинку мисливців; створити вольєр для дресирування мисливських собак на кабана.