Науковці вивчають мишей з осушених ділянок водойми-охолоджувача ЧАЕС (ФОТО)

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику триває п’ятирічне дослідження, яке проводять науковці спільно з Інститутом ядерних досліджень НАНУ. Головною метою дослідження є вивчення угруповань мишоподібних гризунів на осушених ділянках водойми-охолоджувача Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Про це повідомляє пресслужба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Ця наукова робота розпочалася в рамках українсько-японського проекту SATREPS і спрямована на оцінку впливу іонізуючого випромінювання на організм тварин. Одночасно, збиралися дані щодо екологічних процесів, які стосуються колонізації цими тваринами території колишньої водойми-охолоджувача ЧАЕС.

Дослідники вже отримали цінну інформацію, але вплив війни на регіон примусив їх переглянути свої підходи. Зараз акваторію колишньої водойми-охолоджувача розглядають як модель для розуміння процесів, що відбуваються на осушених ділянках Каховського водосховища.

Важливо підкреслити, що під час проведення досліджень жодна тварина не постраждала, і всі гризуни були повернуті у своє природне середовище.

Дослідження у Чорнобильському біосферному заповіднику є важливим етапом для науки та допомагає розуміти вплив радіації на природу. Наукова спільнота надалі працюватиме над вдосконаленням знань у цій області, з метою забезпечення наших природних ресурсів і біорізноманітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *