Під час наради Тернопільської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок, яка відбулася 6 червня, начальник управління Олег Яремко та головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Микола Слюсаревський поспілкувалися з головами районних організацій УТМР та головою ТОО УТМР Володимиром Сасом. Про це повідомляє прес-служба Тернопільського ОУЛМГ.
Зокрема, йшлося про визначення початку сезонів полювання на пернату дичину, парнокопитних тварин та хутрових звірів, кількості виходів та днів, протягом яких мисливцям буде дозволено полювати, а також про підготовку до сезонів полювання та порядку видачі та обміну щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання і ін.
Як зазначив Микола Слюсаревський, враховуючи те, що набув чинності закон щодо вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, який передбачає санкції проти тих, хто не сплатив аліменти, дещо збільшився строк на опрацювання інформації щодо щорічного обміну контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання.
Також обласне управління спільно з обласним УТМР подбало про зручність і оперативність надання даних адміністративних послуг. Зокрема, уже до кінця червня планується відкрити «єдине вікно», де мисливці зможуть отримати консультації фахівців, здати екзамен для отримання мисливського квитка чи обміняти контрольну картку добутої дичини та порушень правил полювання.
Наразі ж спеціалісти управління опрацьовують інформацію щодо вищезгаданого закону. Зокрема, вже перевірено дані з більшої частини боржників з аліментів (1800 осіб), які надала виконавча служба. Крім того, управління забезпечило опрацювання даних із щорічного обміну контрольних карток та мисливських квитків спеціальним програмним продуктом. До слова, наразі лише одна область в Україні його використовує. Таким чином, спеціалісти обласного управління хочуть систематизувати дані для зручності та достовірності даних із обліку мисливців Тернопільської області.
Водночас головний мисливствознавець наголосив на тому, що незважаючи на те, що на території усіх користувачів мисливських угідь наразі спалахів африканської чуми свиней не зафіксовано, єгерська служба повинна чітко дотримуватися інструкцій під час проведення полювання на диких парнокопитних тварин, а також взаємодіяти з районними відділами Держпродспоживслужби. Як зазначив Микола Слюсаревський, враховуючи те, що районні відділення втратили статус юридичних осіб, від управління на адресу установи буде спрямовано листа щодо правильної організації відповідних профілактичних заходів щодо попередження АЧС під час проведення полювання.
Під час зустрічі було також обговорено роботу громадських інспекторів і рейдових бригад із виявлення порушників мисливського законодавства. Зокрема, Олег Яремко поінформував, як здійснює рейди державна лісова охорона лісогосподарських підприємств та управління. Окрім того, начальник управління висловив сподівання на те, що єгерська служба товариства мисливців і рибалок теж долучатиметься до спільної боротьби з браконьєрством. «Від кількості складених протоколів не завжди залежить ефективність боротьби з браконьєрством, головне – це чисельність мисливських тварин, яка щорічно має показувати приріст. Водночас її чисельність в Тернопільській області бажає бути більшою порівняно з минулим роком, і зимовий облік, який проводився в лютому, це підтвердив. Усім відомо, що аби кількість мисливської фауни зростала, вона має бути в безпеці. Ми маємо це усвідомлювати та спільними зусиллями зрушити ситуацію з місця», – резюмував начальник управління.