Про основні правила любительського рибальства нагадує Київський рибоохоронний патруль.
Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0269-99#Text) на рибогосподарських водних об’єктах (їх ділянках) загального користування відпочинок з вудкою є вільним і безкоштовним, але це не означає що безконтрольним. Для того, щоб риболовля не була зіпсована штрафом, рибалкам варто заглянути в «Довідник рибалки» (http://kv.darg.gov.ua/files/1/0000_dovidnyk.pdf), в якому у зручному форматі містяться основні положення Правил любительського і спортивного рибальства.
Так, відповідно до п. 4.6. Правил, вивезення з водойми риби та безхребетних як у свіжому, так і в обробленому вигляді (незалежно від терміну перебування на водоймі) дозволяється в розмірі не більше за добову норму у 3 кг, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову (так званий «трофей»). Раків – не більше 30 екз. Проте до 15 червня 2021 року діє заборона на їх вилов: http://kv.darg.gov.ua/_z_10_grudnja_2020_po_15_0_0_0_1840….
Варто зауважити, що перевищення добової норми вилову трактується законодавством як грубе порушення правил рибальства, за що передбачена відповідальність відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП. Санкція даної статті передбачає накладення штрафу до 680 грн, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків за кожний екземпляр риби, виловленої понад норму. А саме: карась – 17 грн, плітка – 85 грн, лящ – 170 грн, товстолоб – 255 грн, сазан – 306 грн, щука – 340 грн, судак – 510 грн тощо: http://kv.darg.gov.ua/_taksi_dlja_obchislennja_0_0_0_989….
Це також стосується і риболовлі з використанням заборонених знарядь лову: http://kv.darg.gov.ua/_zaboroneni_znarjaddja_lovu_ta_0_0….
Крім того, заборонено брати до улову ті види риб, які занесені до Червоної книги України: мінога українська, стерлядь прісноводна, ялець звичайний, рибець малий, карась золотий, минь річковий, йорж носар, бистрянка російська тощо. Відповідальність за порушення передбачено ст. 90 КУпАП (штраф – до 510 грн). Розмір компенсації за їх незаконне добування становить від 74 грн (мінога українська) до 48 000 грн (стерлядь прісноводна): http://kv.darg.gov.ua/_rozmir_kompensaciji_za_0_0_0_990_1….
Пам’ятайте, що відповідно до п. 4.11. Правил, існують мінімальні розміри риб і водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями. Так, плітка – 18 см, лящ – 32 см, сазан та щука – по 35 см, товстолоб – 40 см, судак – 42 см, сом – 70 см, рак – 10 см тощо: http://kv.darg.gov.ua/_minimaljni_rozmiri_rib_v_sm_i_0_0…. Такі види риб, як бичок, карась сріблястий та сонячний окунь мінімальних розмірів до вилову не мають.Любительське рибальство також може відігравати значний меліоративний ефект. Не варто випускати назад до водойми агресивних риб-вселенців. Таких, наприклад, як сонячний окунь та чебачок амурський. Ці види риб знищують ікру та молодь аборигенної іхтіофауни.
Управління Держрибагентства закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладноповідомляти за номерами цілодобової телефонної «гарячої лінії» відомства: (066) 098-84-47 та (032) 270-41-88 або на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50.
Довідкова інформація:
Нагадуємо, любительська риболовля у зимовий період дозволена на ділянках поза межами зимувальних ям. При цьому, дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.Щодо підводного полювання, то воно дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.