Науковці на Житомирщині провели пробний авіаоблік лося європейського. Вважається, що такий облік є найточнішим та допомагає контролювати міграцію тварин. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Він зазначив, що дослідження проведене з ініціативи Мінприроди у рамках природоохоронного проекту «Чисельність лося європейського в Українському Поліссі». Для пробного авіаційного обліку тварин, які торік були занесені до Червоної книги, було використано спеціальний гелікоптер з дотриманням необхідних параметрів для ведення моніторингу – висоти, маршрутів і відстані між ними.
«Метою заходу було визначення оптимальних параметрів методики обліку лосів для подальшого визначення кількості цих тварин в Україні. Загалом, облік проведено на площі біля 30 тис. га, на якій обліковці з повітря побачили близько сотні тварин” – розповів Остап Семерак, зазначивши, що облік здійснювався на територіях кількох місцевих мисливських господарств.
Вже наступної зими облікові роботи продовжаться на території інших областей. Протягом 2-3 років будуть уточнені наявні та отримані нові дані про сучасний стан популяції лося.
«Планується розробка національного плану дій зі збереження цього символу споконвічної природньої могутності нашого Полісся», – зазначив Остап Семерак.
Облік на прохання Мінприроди проводить Українське товариство охорони птахів (партнер BirdLife International в Україні) в партнерстві і за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства. Франкфуртське зоологічне товариство має великий досвід з авіаобліків диких тварин в Африці, в Центральній Азії (Казахстан).
Нагадаємо, у 2017 році Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав наказ про внесення лося до Червоної книги. Документ було ухвалено на підставі рішення Національної комісія з питань Червоної книги України, яка проголосувала за внесення лося європейського до Червоної книги. Тоді ж Міністр пообіцяв, що чисельність цих тварин в країні буде уточнять під час спеціального дослідження.