На в Житомирській області відбулась IX Всеукраїнська зимова виставка мисливських лайок. Цей захід проводиться після закінчення мисливського сезону, аби оцінити, як «вдягнуті» собаки, який стан породи, визначити кращих плідників для підбору пар при в’язках та створенні нових племінних гнізд і ліній. Про це пише Криниця мисливця з посиланням Відомості.інфо.
Організаторів цікавив розвиток племінної роботи з породами, які культивуються в Україні. Серед представлених собак західносибірські (ЗСЛ), східносибірські (ССЛ), російсько-європейські (РЄЛ), карело-фінські (КФ) лайки. Загалом на виставці було 310 собак.
Кожну з порід, в залежності від віку, було розбито по групах: 9 місяців-1,5 р. – молодша, 1,5-3 р. – середня, 3-10 р. – старша (окремо песики, «дівчатка»).
У молодшій віковій групі серед 39 собак (ринг кобелів) Алтай Олександра Наумича (Шацьке мисливське господарство) з оцінкою «дуже добре» (вища оцінка) став 5-м, а Аркан ковельчанина Андрія Кашика з такою ж оцінкою – 10-м у ринзі. Середньовікову групу (ринг кобелів) представляло 48 собак, з них – дві від Волині: Путік лучанина Віктора Дрокіна з оцінкою «відмінно» став 20-м, а Ай-Дар ковельчанина Володимира Черняка з такою ж оцінкою – 10-м у ринзі. Найкраще виступили волиняни у старшій віковій групі. Зокрема, Малиш ковельчанина Валерія Жука з оцінкою «відмінно» вийшов на 15-у, Таїр-Хан та Воля Володимира Хомука з такими ж оцінками – відповідно на 6-у і 4-у позицію в ринзі.
Всі рекорди побив Жук-Кунак жителя смт Торчин Луцького району Володимира Замелюка, який став 2-м у ринзі. Цікаво, що останній має два дипломи ІІ ст. по борсуку, стільки ж ІІ ст. по ведмедю у парі та два ІІІ ст. – у парі по підсадному кабану.
Суддівством та організацією заходу всі залишились задоволені.