10 фактів про полювання з ловчими птахами
Буквально на днях в Казахстані завершилось змагання беркутів. Хист своїх ловчих птахів демонстрували більше 40 учасників з усіх куточків країни. Криниця мисливця ділиться з вами 10 фактами про полювання з ловчими птахами, на прикладі цього змагання.
1. Турнір серед беркутів проводиться в зимовий час поблизу урочища Ілантау Алма-Атинській області.
2. У змаганнях беруть участь представники з усіх куточків Казахстану.
3. Людей, які займаються тренуванням ловчих птахів, в Казахстані називають.
4. Полювання з ловчими птахами – сімейне ремесло. Кусбегі передають секрети і традиції своєї справи з покоління в покоління.
5. Серед мисливців, які беруть участь у змаганні – люди різного віку. Є навчені досвідом кусбегі … і ще зовсім юні, ті, які роблять свої перші кроки у цьому ремеслі.
6. Змагання серед беркутів проходять в декількох дисциплінах. Судді оцінюють зовнішній вигляд птаха та його вміння полювати. Один з етапів змагання – птах, випущений з вершини пагорба, який сідає на руку господареві. Інший етап – полювання на зайця. Мисливець з беркутом піднімається вгору по схилу пагорба і звідти пускає свою птицю, яка повинна наздогнати жертву і чекати, поки господар не підійде і не забере здобич. Мисливець повертається з птицею та трофеєм. Ще один етап – полювання на лисицю.
7. Мисливці використовують клобучки – ковпак на голові птиці. Він одягається, щоб птах не відволікався на навколишні предмети до змагань і в перервах між етапами.
8. Дресируванню піддаються тільки пташенята, узяті з гнізда. Виховання птиці – довгий процес, що вимагає терпіння та особливої майстерності.
9. В Центральній Азії для полювання використовують беркутів, кілька видів яструбів і соколів. Кожен з цих птахів призначений для полювання на певні види звірів. На вовків, лисиць, гірських козлів ходять зазвичай з беркутом. На гусей, дрохв – з яструбом. На дрібну дичину – з соколом.
10. Полювання з ловчими птахами практикують киргизи, монголи і деякі інші народи Центральної Азії.