Шкода, завдана ним, виходить за межі Болгарії, пише видання vesti.bg.
Під час спільних дій представників МВС міста Разград та Державного мисливського господарства «Воден – Ірі Гісар» затримано браконьєра, повідомляє Болгарське товариство охорони птахів.
Під час обшуку в будинку злочинця, правоохоронці виявили заморожені туші та заготовки понад 20 видів охоронюваних птахів та ссавців. Серед них є види пріоритетного збереження в Європі, такі як білий орел і кібчик червононогий; види, занесені до Червоної книги Болгарії, такі як видра, білохвостий канюк, дрібний баклан, очеретянка, також охоронювані види, такі як рибалочка блакитний, одуд, а також частини незаконно добутого благородного оленя. Все це зберігалося й наповнювалося з метою, швидше за все, незаконної торгівлі, зазначає Болгарське товариство охорони птахів.
Шкода, заподіяна браконьєром, поширюється і за межі нашої країни, адже багато з убитих птахів, швидше за все, є мігруючими популяціями з інших країн Європи. Саме тому європейські екологічні організації та міжнародні інституції були поінформовані про цей випадок.
BSPB припускає, що вимирання деяких з останніх пар стерв’ятників на північному сході Болгарії, які є одними з птахів, що перебувають під загрозою зникнення у світі і чия популяція в Болгарії наразі налічує лише 25 пар, зумовлена цим типом браконьєрства. Відстріл навіть одного птаха, що перебуває під загрозою зникнення, завдає величезної шкоди його популяції і може сприяти його повному зникненню.
“Ми не очікували, що таке варварське, масове знищення видів, що знаходяться під загрозою зникнення, може статися в Болгарії. Такі дії можуть призвести до вимирання виду з нашої країни назавжди. У нас немає останніх даних про безпечне гніздування кібчика червононогого, наприклад. Виявляється, ця людина застрелила одну з останніх пар у Болгарії. Випадок викликає велике занепокоєння у наших колег у Європі, з якими ми разом працюємо над охороною цих видів”, – сказав Стойчо Стойчев, директор з охорони природи в BSPB .
“Особа Р. К. відома в усьому Лугогір’ї своєю браконьєрською діяльністю, але досі її не спіймали. Під час обшуків у цій місцевості було виявлено дві туші вбитих благородних оленів. У нас є підозри щодо інших вбитих тварин, але я зможу сказати це точно, звичайно, коли і якщо ми знайдемо їх залишки. Я визначаю те, що сталося, як акт вандалізму та злочин проти дикої природи. Браконьєри крадуть біорізноманіття та дику природу у наших дітей “- прокоментував інж. Кирил Колєв, директор ДЛС “Воден – Ірі Гісар”.
Злочини проти дикої природи, включаючи браконьєрство, торгівлю дикими тваринами та незаконне отруєння, спричиняють значне скорочення біорізноманіття, зазначає BSPB. Вони можуть за мить нівелювати багаторічні зусилля для збереження видів. Ця діяльність є незаконною і підлягає суворим санкціям – включаючи позбавлення волі. Відповідно до Кримінального кодексу, “Той, хто знищить, виловить, утримує або продасть екземпляр диких хребетних тварин, які перебувають під загрозою зникнення у всьому світі, без необхідного дозволу, карається позбавленням волі на строк до 5 років, а також штрафом від 1000 до 5000 левів, та відшкодування збитків “. По цій справі розпочато досудове провадження та триває слідство.