В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин: маленьких “пацієнтів” вже приймає національний парк «Черемоський». Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
У парку облаштовано центр для утримання та лікування диких звірів, які потребують реабілітації та у подальшому будуть повернуті у дику природу.
Йдеться про три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин. При будівництві конструкцій за основу взяли досвід польських колег. Як працюють реабілітаційні центри Польщі працівники парку знають на практиці, адже знайомилися з їх діяльністю безпосередньо під час навчального візиту.
“Будівництво центрів реабілітації диких тварин це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек в рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає внаслідок війни. Тому ми вже пропрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні”, – розповів Міністр Руслан Стрілець.
Національний природний парк “Черемоський” вже має першого “пацієнта” – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапки і отримує необхідну допомогу.
За науковими рекомендаціями працівники парку мінімально контактують із лисицею. Після проходження реабілітації спільно з експертами буде вирішено, коли краще її випустити у дику природу.
Надалі у парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси для догляду за важкотравмованими тваринами.
📎 Реалізувати проєкт вдалося завдяки підтримці міжнародних партнерів: ГО Фонд «Ромінтської пущі» (Польща), а також у межах проєкту «Україна – Національний природний парк «Черемоський»: створення пілотного центру реабілітації диких тварин», що реалізовувався за рахунок коштів польсько-американського фонду «Свобода» в рамках програми RITA – зміни в регіоні, що впроваджується Fundacja Educacja dla Demokracji, а також коштів Варміно-Мазурського воєводства (Польща).