Що необхідно знати про рев оленя
Рев оленя – період спарювання благородного оленя, коли бики видають гучні характерні звуки (так званий рев). Рев оленів триває із середини вересня до середини жовтня.
Голос ревучого оленя – різні звуки, від хрипких до низьких і протяжних, які нагадують мукання. Найточніше визначення реву оленів – це «трубний голос», саме звук труби найближчий за звучанням до голосу благородного оленя.
Вид ревучого оленя зображували художники на картинах: закинута на спину голова з розкішними рогами, копита, які розкодують землю, – все це властиво цим тваринам.
У період гону можливі бійки між самцями, завдяки яким тварини встановлюють першість. Суперники зіштовхуються рогами, намагаючись збити з ніг один одного. Слабкі самці швидко залишають поле бою. Дізнатися, сильний самець чи слабкий, можна не тільки за зовнішнім виглядом, але навіть по голосу. У сильного і більш досвідченого оленя голос хрипкий і низький, а у молодого і слабкого – вищий і чистий. Поєдинки вкрай рідко закінчуються трагічно, хоча є випадки, коли самці ламали роги, або так перепліталися ними, що не могли самостійно розчепитися і просто помирали від голоду.
Навколо переможця збирається гарем з декількох самок (7-8 зазвичай), який він охороняє від інших биків.
Серед самців зустрічаються безрогі особини – вони не беруть участі в поєдинках, а намагаються непомітно потрапити в чужий гарем.
Після закінчення реву оленя гарем розпадається. У заповідниках і мисливських господарствах під час реву оленів вираховується чисельність ревуть самців, а потім і всього поголів’я.
Відео: https://youtu.be/6alWQMUi1UE