Що таке справжній міцний сікач?
Навіть ті, хто не захоплюється полюванням, напевно чули про такого звіра породи небаченої, як сікач. Сікач (для тих, хто не знає) – це великий кабан, самець, глава сімейства. Невід’ємним атрибутом сікача є, звичайно ж, ікла – страшні, міцні, грізно стирчать вгору. А ще – страшна агресивність. Розлюченому сікачу страх невідомий: він пре напролом на будь-якого супротивника (чи це слон, танк чи дюжина мисливців). І не дай Бог, щоб хтось попався йому на шляху. Так, в дитинстві напевно багатьом бабусі в селах розповідали: «Не ходіть діти в ліс, бо там живуть дикі кабани! Вони дуже небезпечні!». Прообразом того самого злого дикого кабана напевно і був сікач, якого доводилося зустріти місцевим мисливцям (і натерпітися від нього). Так і передавалася легенда з вуст в уста.
Але … легенда легендою, але ж сікач – і справді дуже сильний і дуже небезпечний. Це і справді дуже почесний видобуток. Його вполювати дуже непросто. І нехай сікач – це типовий дикий кабан (досить полохлива і потайна тварина, що віддає перевагу обходити десятою дорогою людину), але якщо він розлютиться – рятуйся хто може! Серед мисливців сікач вважається дуже небезпечним трофеєм. Про те, що ж це таке справжній міцний сікач, ми з вами зараз і спробуємо розібратись.
Сікач – здоровань!
Сікач – напевно, єдина тварина, яка на поранення кулею може не відреагувати. Ніяк! Ще раз, на поранення кулею, на справжнісіньке поранення (коли прострелена спина, нога або ще щось), сікач не відтворює ні звуку! Навіть банального «Ух!». Куля, що летить зі швидкістю 200мс, яка цілком здатна звалити наповал людину, для сікача – це взагалі ніщо! Якщо куля не потрапила в життєво важливий для сікача орган – це для нього, напевно, навіть легше, ніж слону шротина.
Не відомо точно, чи відчуває сікач біль. Можливе всяке. Зрештою, у диких кабанів і справді дуже товста і груба шкура, щетина, і напевно багато частин тіла дуже міцні. Але … будь-який птах при попаданні в нього навіть дробом без варіантів падає додолу. Копитні тварини (козулі і ті ж маленькі дикі кабани – кабанята) при попаданні падають, піднімаються і тут же кидаються бігти. Лисиці і вовки сильно вищать. А ось сікач … часто не реагує ніяк. Вполювати його однією кулею просто неможливо.
А ось розлютити – на раз-два. Сікач з іклами – це вам не молодий кабанчик. Це молодий кабанчик напевно тут же злякається і побіжить. Сікач стерпить ще перше потрапляння (якщо воно не буде серйозним), друге … а потім псіхане від болю і побіжить. І як думаєте, куди він побіжить? Правильно. Прямо на вас! На своїх кривдників. Зводити з вами рахунки! Ось тут вже мисливцям доведеться натерпітися.
У такі моменти трапляється типова картина на полюванні на кабана: сікач пре на мисливців (на озброєних мисливців!), а мисливці кулею розбігаються в сторони. І правильно роблять! І зараз ви зрозумієте, чому.
На сікача потрібно мінімум 7-8 куль
Знаєте, чому мисливці в такому випадку (у разі, якщо на них уже біжить розлючений сікач) просто кидаються в сторони з метою хоча б просто накивати п’ятами? А все саме через це. Сікача не вб’єш однією кулею. не вб’єш двома, трьома і навіть чотирма або п’ятьма. Він все одно продовжить бігти і якщо людина буде настільки дурною і самовпевненою, щоб просто залишатися на місці (просто стояти і чекати сікача) – то він неодмінно опиниться на його іклі. Мисливці розбігаються тому, що стріляти вже просто пізно. Сікача вбити вони не встигнуть – у нього дуже щільна шкура.
Мисливці ж більш досвідчені заздалегідь готуються до того, що в сікача на полюванні доведеться послати мінімум 7-8 куль. Ніхто і не говорить, що це безпечне полювання. Відповідно розробляється і стратегія полювання. Позиції стрільців (адже на полюванні зазвичай одні мисливці – загоничі, виганяють звіра на інших мисливців – стрільців) займають дуже досвідчені мисливці, які вміють стріляти (а головне, знають, куди потрібно стріляти – щоб все-таки швидше вбити кабана). Але і навіть в таких випадках не можна сказати, що видобуток сікача для них буде простою справою.
Сікач поки живий – буде бігти. Він буде бігти на мисливців. Якщо мисливець вміло пару раз вистрілить – сікач може змінити напрямок і побігти в бік. Але розлюченість у нього буде зберігатися до самої смерті (його або мисливця). І дуже показова картина: мисливці вже випустили в сікача понад десяток куль, а він все налаштований бігти і знищувати кривдників. І тільки тому, що вже фізично не може бігти (навіть не те, що бігти, жити він вже далі не може – так як поранення занадто серйозні), він падає. А в очах все та ж лютість … Мисливці часто навіть до важко пораненого сікача бояться підходити – а то бозна-що може трапитись.
Брав двох сікачів, на загінних полюваннях, один мало за двісті, другий біля 300 сот! ружо-сімсон 16 калібр. випуск 47 рік. куля моноліт патрон фабричний.,По два постріли на одного. першого добрав ножем, другого третім пострілом,вже лежачого. Мусив добре виважити перші постріли.так як утікати нема змоги-хворі ноги. Так що лиш добре стріляйте і буде вам не 8!!