Браконьєрство в Україні – тема болюча. Постійно у ЗМІ з’являється інформація про нову шкоду, яку браконьєри завдають тваринам.
Днями на Житомирщині вони вбили двох червонокнижних лосів. На Волині застрелили трьох косуль.
Щорічно в Україні затримують 150 тисяч браконьєрів, але притягають до відповідальності лише близько 1%. Цю ситуацію може змінити розробка американських науковців, яка дозволяє розпізнати браконьєрів у лісі всього за 0,3 секунди, повідомляє “Українська правда. Життя” з посиланням на eurekalert.
Зазвичай браконьєри полюють уночі. Для того, щоб їх виявити, у США використовують інфрачервоні камери, які встановлюють на безпілотники.
Як правило, охоронці дикої природи ночують з ноутбуками на оглядових станціях, стежачи за інфрачервоним зображенням.
Проблема в тому, що і браконьєри, і тварин виділяють тепло, тому іноді дуже важко відрізнити одних від інших.
Тому вчені з Університету Південної Каліфорнії розробили систему SPOT – алгоритм, створений командою аспірантки з інформатики Елізабет Бонді.
Штучний інтелект навчився розпізнавати два типи зображень за допомогою бази даних зі 180 тисячами інфрачервоних зображень і відео тварин та людей.
It’s actually a great and helpful piece of information. I am glad that you just shared this useful information with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing. gaadadccgefgddac