Хворий на сказ бобер покусав жінку у Бердичівському районі. Про це повідомляється у групі Бердичівського УТМР.
Знову сказ – це 13 випадок за 2022-23 роки. У Бердичівському районі в с. Кукільня стався рідкісний випадок – бобер покусав жінку.
За результатами експертизи підтверджено, що бобер був хворий на сказ. Звір зайшов на подвір’я за 1 км від водойми, де проживав. Коли дикі звірі з’являються у населеному пункті у світлу пору доби, це є першою ознакою, що тварина хвора (як правило, на сказ).
– Відсутність полювання збільшило популяцію бобрів і вони стали менше боятися людей, – зазначає Віктор Рибак, який зробив цей допис у групі.
Людям варто бути обережними, з пересторогою ставитись до тварин, які забігають в обійстя та вакцинувати своїх домашніх тварин. Зокрема це стосується жителів сільської місцевості, хатні улюбленці яких здебільшого проводять час на вулиці та можуть контактувати із іншими, потенційно заразними тваринами.
У коментарі Суспільному фахівчиня зі зв’язків з громадськістю Держпродспоживслужби області Галина Заріцька розповіла, що бобер забіг на подвір’я до жительки села.
“Жінка хотіла вигнати бобра, а він вкусив її за ногу, – розповідає Галина Заріцька. – Це побачила сусідка і забила тварину лопатою. Про цей випадок розповіли спеціалістам ветеринарного профілю у Бердичівському районі. Труп бобра направили на дослідження до Житомирської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби області. Лабораторні дослідження підтвердили сказ”.
Галина Заріцька каже, що на підставі підтвердженого діагнозу вжили низку протиепізоотичних заходів.
“Труп бобра утилізували шляхом спалювання. У дворі домогосподарства жінки провели вимушену дезінфекцію. Постраждалій надається антирабічна допомога”, – повідомила Галина Заріцька.
Фахівчиня Держпродспоживслужби також додала, що з початку 2023 року ветеринарні спеціалісти імунізували 25 собак, 15 котів та 11 голів великої рогатої худоби.
Нещодавно ми публікували відео де бобер зайшов в окоп на позиції українських військових. Пропонуємо Вам його до перегляду: