У м. Києві розпочав свою роботу тренінг у рамках Європейського інструменту інституціональної розбудови TAIEX «Африканська чума свиней – спільна проблема для України та ЄС», який триватиме з 12 по 14 лютого 2018 року. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, розпочинаючи тренінг, зазначив, що питання боротьби з АЧС має міжнаціональний характер і потребує об’єднання зусиль усіх країн європейських країн.
«Ця проблема набула загальноєвропейського масштабу. Важливо, що ми маємо можливість у такому форматі збиратися та обговорювати проблематику, підходи та шукати шляхи вирішення цих питань. Я приємно вражений тим рівнем дискусії, який ведеться на заходах, організованими Європейським Союзом, починаючи від оцінки ризиків, наукових підходів, і закінчуючи обміном досвідом з ліквідації АЧС. Тому такий тренінг для України є надзвичайно важливий і фахівці матимуть змогу взяти від нього багато корисного», – заявив Володимир Лапа. Він подякував Європейському Союзу за організацію цього заходу та побажав учасника плідної роботи.
Метою заходу є обмін досвідом в галузі попередження та ліквідації африканської чуми свиней. Представники України, Білорусі, Латвії, Литви, Молдови та Німеччини, будуть обговорювати різні аспекти хвороби, такі як: епідеміологія, нагляд, запобіжні заходи, діагностичні й епізоотичні дослідження, комунікація та кооперація із зацікавленими сторонами тощо.
У семінарі беруть участь фахівці Держпродспоживслужби зі всіх регіонів України та представники вищих навчальних та наукових закладів.
Водночас, на Закарпатті з 15 липня 2017 року проводяться рейди з депопуляції диких кабанів через виявлені випадки АЧС .
Наразі на виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та у зв’язку з виявленням нових випадків АЧС у Тячівському, Хустському та Мукачівському районах Закарпатті було вирішено продовжити роботу з депопуляції диких кабанів. Це має запобігти розповсюдженню хвороби серед тварин.
Окрім того, в області вирішено дозволяти використовувати туші впольованих диких кабанів лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень щодо АЧС. Загалом же, за даними таксації 2017 року, чисельність диких кабанів на Закарпатті становить 3541 тварина.